اخبار
موضوعات داغ

آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه دریای عمان

اخبار داخلی و خارجی

آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه دریای عمان

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: خط انتقال نفت از گوره به جاسک از افتخارات ملی کشور است و با بهره‌برداری از آن می‌توانیم خلیج‌فارس و تهدیدات دشمن را دور بزنیم.

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره زمان آغاز صادرات نفت از خط انتقال گوره به جاسک اظهار داشت: فعلا خط در حال تست است، بعد از  مرحله تست بارگیری آزمایشی را خواهیم داشت و به محض اعلام نتایج تست، نفت وارد خط لوله خواهد شد.

آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه دریای عمان 6 | آفکو

وی افزود: اکنون 90 درصد خط آماده و نفت هم وارد آن شده است و فعلا در حال رفع معایب آن هستیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: خط لوله گوره-جاسک یک طرح ملی عظیم در صنعت نفت است.

وی یادآور شد: قطعا راه‌اندازی یک خط طولانی و مهم نفتی نیاز به برطرف کردن نشتی و ایرادات احتمالی به صورت قطعی و صددرصد دارد، بنابراین ممکن است موضوع زمانبر شود.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: خط انتقال نفت از گوره به جاسک از افتخارات ملی کشور است و با بهره‌برداری از آن می‌توانیم خلیج‌فارس و تهدیدات دشمن را دور بزنیم.

خط لوله ۹۹۶ کیلومتری گوره به جاسک، ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه در روز را دارد و در فاز یکم ظرفیت انتقال ۳۰۰ هزار بشکه در روز مهیا خواهد شد و با تکمیل کل خط لوله امکان انتقال یک میلیون بشکه در روز فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیشرفت 98درصدی پایانه نفتی جاسک در بخش راه‌اندازی خبر داده و گفته است: این پایانه برای دریافت، انتقال و بارگیری نفت خام از طریق گوی شناور صادراتی آمادگی کامل دارد.

آخرین وضعیت صادرات نفت ایران از پایانه دریای عمان 7 | آفکو

این گزارش حاکی است؛ بنا به گزارش خبرگزاری بلومبرگ خط لوله برای انتقال نفت طی هفته آینده آماده شده است اما تاکنون هیچیک از مقامات رسمی زمان آغاز به کار خط را تائید و یا تکذیب نکرده‌اند.

 

منبع: انرژی امروز

خط انتقال نفت از گوره به جاسک از افتخارات ملی کشور است و با بهره‌برداری از آن می‌توانیم خلیج‌فارس و تهدیدات دشمن را دور بزنیم.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 3.73 ( 2 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا