اخبار
موضوعات داغ

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم تجهیزات صنعتی برای ترخیص بدون کد رهگیری بانک مرکزی

اخبار داخلی

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم تجهیزات صنعتی برای ترخیص بدون کد رهگیری بانک مرکزی/خروج ۴۰۰۰ کالا با ارز متقاضی

بر اساس لیست ابلاغی ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور، حدود ۴ هزار کالا قابلیت ترخیص با ارز متقاضی دارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌گمرک ایران از ابلاغ لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور خبر داد.

 

بر این اساس، پس از مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیرامون ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور، پیگیری‌ و جلسات مختلف پیرامون مصوبات مذکور و اخیرا نیز بازدید وزیر صمت از روند ترخیص کالاها از گمرکات کشور در بندرعباس، وزارت صمت لیست کالاهایی که با شرایط جدید امکان ترخیص آنها از گمرکات سراسر کشور وجود دارد را به گمرک ایران ابلاغ کرد.

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم تجهیزات صنعتی برای ترخیص بدون کد رهگیری بانک مرکزی 6 | آفکو

متعاقب ابلاغیه وزارت صنعت، گمرک ایران نیز  لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و ترخیص تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی با ارز متقاضی از اهمیت زیادی برخوردار بود زیرا هم بر تولید و هم بر اشتغال کشور تاثیرگذار است.

به گزارش تسنیم، در قدم اول گمرک ایران لیست 3036 قلم کالا از گروه‌های کالایی 22، 23 و 24 را برای ترخیص به گمرکات سراسر کشور ابلاغ نمود. در قدم بعدی و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی، لیستی حدود 300 قلم کالا از گروه‌های کالایی 24 و 25 که قابلیت ترخیص با ارز متقاضی را دارند به همکاران خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

معاون گمرک ایران در این خصوص گفته است، در سومین مرحله  نیز لیست 802 قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بر اساس لیست ابلاغی ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور، حدود ۴ هزار کالا قابلیت ترخیص با ارز متقاضی دارند.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم تجهیزات صنعتی برای ترخیص بدون کد رهگیری بانک مرکزی 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا