اخبار
موضوعات داغ

احداث پروژه مشترک پل مرزی با جمهوری آذربایجان در بندر آستارا

اخبار داخلی و خارجی

احداث پروژه مشترک پل مرزی با جمهوری آذربایجان در بندر آستارا

وزیر راه و شهرسازی در دیدار شامگاه گذشته با «شاهین مصطفی اف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با بیان اینکه هم اکنون کلیه ترددهای جاده ای کشور در مرز آستارا از یک پل قدیمی انجام می شود، گفت: اگر این ظرفیت جدید را در جوار پل ریلی داشته باشیم باید یک پل جدید را برای تردد کامیون ها ایجاد می کردیم که توافق شد ۵۰ درصد را ایران و ۵۰ درصد دیگر را جمهوری آذربایجان احداث کند.
محمد اسلامی، شامگاه گذشته در جریان سفر خود به بندر مرزی آستارا و بازدید از زیرساخت های حمل و نقل بین المللی در این شهرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از مذاکرات مفصل در این سفر، توافق نامه ای بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید که در مفاد آن دو سال آینده دیده شده است.
وی با بیان اینکه در خصوص کلیات این تفاهمنامه در سفر هفته گذشته «شاهین مصطفی اف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به تهران، به تفاهم رسیده بودیم، ادامه داد: در سند امضا شده اخیر، اتوبان باکو – آستارا به آستارا – رشت – قزوین متصل می شود.
وی با اشاره به اینکه این مسیر از این لحاظ حائز اهمیت می باشد که در گذشته مسیر باکو – آستارا ۶ ساعت بود که به دو و نیم ساعت کاهش یافته است، افزود: آذربایجان مشابه این مسیر را به سمت روسیه کار می کند و اگر زیرساخت های جاده ای کشور را تقویت کنیم، می توانیم نقش مهمی را در ترانزیت داشته باشیم.

منبع: قطره

آذربایجان مشابه این مسیر را به سمت روسیه کار می کند و اگر زیرساخت های جاده ای کشور را تقویت کنیم، می توانیم نقش مهمی را در ترانزیت داشته باشیم.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

احداث پروژه مشترک پل مرزی با جمهوری آذربایجان در بندر آستارا 4 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا