حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

اخذ گواهی بازرسی کیفی

حمل و نقل بین المللی

 

اخذ گواهی بازرسی کیفی

 

بازرسی کیفی به منظور بهره وری بیش تر و بهتر از کالاها انجام می شود، در صورتی که کالایی به کشور مقصد وارد شود و از کیفیت لازم برخوردار نباشد، در این صورت مشکلات زیادی برای موسسات مربوطه به آن کالا یا شرکت های استفاده کننده از آن کالا، پیش خواهد آمد. از این رو باید از روش هایی به بهترین نحو برای بازرسی کیفی استفاده شود. گواهی بازرسی کیفی به معنای اصل بودن یک کالا و کیفیت زیاد آن می باشد. برای مثال در صورتی که یک شرکت ادعا کرده باشد که کیفیت کالای وارداتی آن A است اما کیفیت واقعی آن C باشد، در این صورت گواهی بازرسی کیفی به این کالا تعلق نخواهد گرفت و این کالا اجازه عبور از گمرک را نخواهد داشت.

اخذ گواهی بازرسی کیفی 6 | آفکو

گواهی بازرسی نجات بخش اقتصاد هر کشوری خواهد بود. تنها شرط برای این نجات بخشی این است که در تمامی بخش های بازرسی، بازرسی های لازم انجام گیرد و از ماموران متعهدی برای بازرسی های کیفی استفاده شود. در این صورت اشتباهات و خطاها به کم ترین حد ممکن خواهد رسید و اقتصاد کشورها بازیابی خواهد شد. تمامی موارد ذکر شده به خوبی معرفی بازرسی کیفی و گواهی بازرسی کیفی می باشند.

 

دلایل استفاده از گواهی بازرسی کیفی

استفاده کردن از گواهی بازرسی به ابزارها و موارد متعددی نیاز خواهد داشت، این ابزارها و دلایل نیاز به گواهی بازرسی را در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد.

یکی از مهم ترین دلایل لزوم دارا بودن گواهی بازرسی، نیاز به اطمینان بیش تر و ایمنی بیش تر برای این نوع گواهی بازرسی می باشد. برنامه های کاربردی زیادی در این زمینه استفاده شده است و فرم های خاصی برای این مساله استفاده شده است. از این رو باید از بهترین ابزارها برای اطمینان از امنیت و کیفیت کالاها استفاده کرد. یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به این اطمینان، استفاده از گواهی بازرسی کیفی و بازرسی دقیق و اصولی کالاها می باشد.

یکی دیگر از دلایل مهم دریافت گواهی بازرسی می تواند جلوگیری از ورود کالای تقلبی و بی کیفیت به کشور باشد. این کالاها برای شرکت های مختلف اهمیت زیادی دارند و وجود مشکل در آن ها برای این شرکت ها هم مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد. به همین منظور باید در این حوزه با دقت بسیار زیادی عمل شود. گواهی بازرسی کیفی به این منظور ارائه می شود که خریدار اطمینان داشته باشد که کالای تحویل داده شده به او با نمونه ای که فروشنده در ابتدای معامله به او عرضه کرده است، کاملا مطابقت داشته باشد.

گواهی بازرسی کیفی به این منظور استفاده می شود که خریدار اطمینان داشته باشد که مشخصات محصول ارائه شده به او کاملا با نمونه اصلی مطابق داشته باشد و اصطلاحا کلاه گشادی بر سر خریدار محترم نخواهد رفت. اگر تمایل دارید که از کلاهبرداری های زیاد در امان باشید، حتما باید در زمان معامله از فروشنده گواهی بازرسی کیفی محصول و کالای مورد نظر را طلب کنید. در غیر این صورت نمی توان از دست کلاهبرداران در امان بود.

اخذ گواهی بازرسی کیفی 7 | آفکو

انواع گواهی بازرسی کیفی

گواهی بازرسی کیفی از اولین و بهترین دسته های آگهی ها می باشند. این آگهی های کیفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند.

بازرسی های دسته بندی و نشانه گذاری هم از مهم ترین دسته بندی های گواهی بازرسی کیفی می باشند. محموله های مورد نظر باید توسط کارشناسان مورد نظر به درستی بررسی شده و با دقت زیادی به امورات آن رسیدگی شود.

بازرسی کانتینر و وسایل مربوط به حمل و نقل هم از مهم ترین بازرسی های مربوط به گروه بازرسی کیفی می باشد. گواهی بازرسی کیفی از مهم ترین بخش های مربوط به این قسمت بود و شما به سادگی و به خوبی با این نوع بازرسی آشنایی پیدا کردید. مهم ترین نوع بازرسی هایی که باید برای کالاها انجام شود، همین بازرسی کیفی می باشد که در واقع به نوعی کاربردی ترین نوع بازرسی ها می باشد. از انواع دیگر بازرسی کیفی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمونه گیری، این نوع بازرسی در واقع بخشی از بازرسی کیفی می باشد و ثابت کننده اصالت کالاها می باشد.

آنالیز کامل آزمایشگاهی هم می تواند از بخش های مهم بازرسی کالا باشد. باید به این بخش توجه ویژه ای داشته باشید و به صورت ویژه ای در بازرسی کالا به این بخش توجه کنید. زیرا نتایج این بخش بسیار مستند تر از سایر بخش ها برای اثبات کیفیت کالا و اصالت آن می باشند. بازرسی کالا در زمان تخلیه و بارگیری هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و باید به خوبی به آن توجه کرد.

کشورهایی که نیاز مبرم به گواهی بازرسی کالا و گواهی کیفی دارند

کشورهای زیر به بازرسی کالا به صورت مبرم نیازمند می باشند:

1. کامرون

2. آنگولا

3. بنگلادش

4. کامبوج

5. بروندی و بنین

6. کومور

در ادامه چند نمونه دیگر این کشورها را هم برای شما ذکر خواهیم کرد.

چند نمونه دیگر این کشورها

کشوری مانند بورکینافاسو هم نیازمند به بازرسی کیفی کالا دارد و بازرسی در این کشور هم اجباری می باشد. این کشورهایی که تا این جا به آن ها اشاره کردیم، نیازمند این هستند که حتما در آن ها بازرسی کالا به طور کامل انجام شود. بنابراین انجام هر نوع معامله ای در این کشورها نیاز به بازرسی دقیق کالاها دارد. اگر قصد معامله کردن با این کشورها را دارید، این مورد را به خوبی به یاد داشته باشد. کشورهایی که نام بردیم برای هر نوع معامله ای به گواهی بازرسی کالا نیازمند هستند و این نوع بازرسی در این کشورها الزامی می باشد.

شرکت های بیمه هم برای تامین هزینه های وارد شده در زمان خسارت، نیاز به گواهی بازرسی کیفی کالا خواهند داشت. این گواهی به عنوان یکی از مستندات مدارک مهم باید به این شرکت ها تحویل داده شود. از این رو هر نوع کم کاری در دریافت این گواهی نامه، در آینده به ضرر خریدار تمام خواهد شد.

منبع: مستر ترخیص

کشوری مانند بورکینافاسو هم نیازمند به بازرسی کیفی کالا دارد و بازرسی در این کشور هم اجباری می باشد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا