قوانین و مقررات حمل و نقل کالا
موضوعات داغ

ارزش پایه کالاهای وارداتی

حمل و نقل و گمرک

8 / 100

ارزش پایه کالاهای وارداتی

 

از آنجا که حقوق ورودی کالاهای وارداتی بر مبنای درصدی از ارزش کالا است، هدف اول  از تعیین ارزش پایه گمرکی هم اخذ حقوق ورودی درست است و هدف دوم کنترل میزان خروج ارز و آمارگیری است

 

ارزش پایه کالاهای وارداتی 6 | آفکو

برای به دست آوردن ارزش پایه کالاهای وارداتی کافی است که شماره تعرفه و یا شرح تجاری کالا را بدانید. شماره تعرفه کالا ها را به دو طریق می توانید به دست بیاورید: 1-کتاب مقررات صادرات و واردات و 2- مراجعه به سامانه TSC گمرک به آدرس  http://epl.irica.ir/TscViewPage?0 است.با وارد کردن شماره تعرفه در همین سایت (سامانه مرجع ارزش گمرکی (سامانه TSC) ارزش کالا مطابق با کشور سازنده را زده است.

چگونه لیست جدید ارزش‌های گمرکی پایه را بیابیم؟ با مراجعه به سایت گمرکی  (IRICA.IR)، در قسمت سمت راست ، گزینه ارزش، میتوانید لیست ارزش گمرکی پایه کالاهای وارداتی را دانلود نمایید. ارزشهای گمرکی پایه بر اساس تاریخ ثبت / کوتاژ قابل استناد و بهره برداری است لذا در صورت وجود دو یا چند ارزش جهت یک کالا آخرین ارزش ثبت شده (نزدیک ترین تاریخ به زمان فعلی ) ملاک عمل می باشد. دفتر بررسی و تعیین ارزش مسئولیت به روز رسانی ماهیانه ارزش ها را بر عهده دارد .

 

نحوه تعیین ارزش کالای وارداتی از طرق زیر میسر است

لیست ارزش کالاهای وارداتی را می توان از سایت گمرک به نشانی (IRICA.IR

ارزش کالای ورودی در گمرک بر اساس ماده 14 قانون امور گمرکی از روی اسناد تسلیمی صاحب کالا

ارزش پایه کالاهای وارداتی 7 | آفکو

بانک اطلاعات ارزش کالا (TSC)

 

منبع: ایران تجارت کارآمد

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا