اخبار
موضوعات داغ

از «امضای قرارداد شرکت نفتی آمریکایی سینکلر» تا «ده مقصد اول توریست های جهان»

اخبار داخلی

از «امضای قرارداد شرکت نفتی آمریکایی سینکلر» تا «ده مقصد اول توریست های جهان»

موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویداد‌های اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

۲۹ آذر ۱۳۱۸، شرکت آمریکایی سینکلر موفق شد قراردادی با دولت ایران امضا کند که بر اساس آن امتیاز استخراج و بهره برداری از منابع نفتی چهار ایالت از پنج ایالت شمالی ایران به این شرکت واگذار می‌گردد.

۲۹ آذر ۱۳۳۴، قانون فروش خالصجات دولتی به تصویب مجلس سنا رسید.

از «امضای قرارداد شرکت نفتی آمریکایی سینکلر» تا «ده مقصد اول توریست های جهان» 6 | آفکو

۲۹ آذر ۱۳۴۵، لایحه تشکیل مرکز توسعه صادرات ایران به تصویب نهایی رسید.

۲۹ آذر ۱۳۵۰، یک هیات هشت نفره از مقام‌های برجسته رومانی به منظور بررسی و مذاکره درخصوص همکاری‌های نفتی و پتروشیمی بین دو کشور وارد تهران شدند.

۲۹ آذر ۱۳۵۲، لایحه کاهش قیمت زمین به منظور مبارزه با افزایش بی رویه قیمت‌ها به مجلس داده شد.

۲۹ آذر ۱۳۵۷، سیدحسین موسوی دادستان تهران تأیید کرد مقامات بلندپایه کشور در دو ماه اخیر ۱۷ میلیارد تومان ارز از کشور خارج کرده اند.

۲۹ آذر ۱۳۹۵، ناصر حکیمی مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از آماده‌سازی زیرساخت مورد نیاز برای بانکداری بر بستر تلفن همراه خبر داد و گفت: در این شیوه که با شبیه‌سازی کارت‌های بانکی انجام می‌شود، سیم‌کارت‌های مشتریان جای کارت‌های بانکی را می‌گیرد. طبق گفته این مقام مسوول در قالب این طرح، پایانه‌های فروشگاهی می‌توانند از طریق فناوری‌های مختلفی، چون ارتباطات نزدیک (ان. اف. سی) یا دوربین یا بارکد‌های دو بعدی و نظایر آن با اپلیکیشن یا سیم‌کارت مشتری تراکنش را انجام دهند.

۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴۰ نماینده مجلس تصویب کردند که دیوان اصل ۹۰ جایگزین کمیسیون اصل ۹۰ شود. کمیسیونی که یکی از اصلی‌ترین وظایف آن، بررسی و رسیدگی به شکایاتی است که از طرز کار مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه به آن ارجاع می‌شود.

از «امضای قرارداد شرکت نفتی آمریکایی سینکلر» تا «ده مقصد اول توریست های جهان» 7 | آفکو

۲۹ آذر ۱۳۹۷، منابع خبری در عراق از تمدید ۹۰ روزه معافیت عراق از اجرای تحریم‌های ضدایرانی و یک‌جانبه آمریکا خبر دادند. برخی رسانه‌های عراقی به نقل از خبرگزاری فرانسه و از قول یک منبع دولتی حاضر در مذاکرات، از تمدید معافیت عراق از واردات نفت و گاز ایران به مدت سه ماه دیگر خبر داد.

۲۹ آذر ۱۳۹۸، براساس آمار سازمان جهانی گردشگری، ۱۰ مقصد برتر ورودی گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۸ که ۴۰ درصد از ورودی‌های جهان را به خود اختصاص داده است نشان می‌دهد: فرانسه با رشد ۳ درصدی و ورود ۸۹ میلیون نفر در رتبه اول پربازدیدترین کشور جهان قرار گرفت و اسپانیا با ورود ۸۳ میلیون نفر و یک درصد رشد در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آن آمریکا، چین، ایتالیا، ترکیه، مکزیک، آلمان،  تایلند و انگلیس با ۳۶ میلیون نفر که نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است به ترتیب در رتبه‌های سوم تا دهم برترین مقصد ورود گردشگران خارجی قرار گرفتند.

 

 

منبع: خبرگزاری تابناک

تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویداد‌های اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز آذر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا