اخبار
موضوعات داغ

از هر شش خودروی برقی در جهان یکی ساخت آلمان است

اخبار داخلی و خارجی

از هر شش خودروی برقی در جهان یکی ساخت آلمان است

نقش شرکت‌های خودروسازی آلمان نظیر ب‌ ام ‌و، فولکس ‌واگن و مرسدس بنز در تولید خودروهای برقی در جهان در حال افزایش است. بیش از ۱۵ درصد خودروهای برقی تولید آلمان است. اما بازار خودروهای الکتریکی در جهان همچنان در دست چین است.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، آمار منتشر شده حکایت از آن دارند که از هر شش خودروی برقی تولیدی در جهان، یک خودرو مارک شرکت‌های خودروسازی آلمان را برخود دارد.

تولید خودروهای تمام ‌برقی در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی در آلمان رشدی ۱۷ درصدی داشته است. تولید خودروهای دوگانه‌سوز نیز ظرف این مدت حتی رشدی ۵۰ درصدی را ثبت کرده است.

از هر شش خودروی برقی در جهان یکی ساخت آلمان است 6 | آفکو

به این ترتیب شرکت‌های زیرمجموعه فولکس ‌واگن (نظیر پورشه و آئودی)، ب ‌ام‌ و و مرسدس بنز مجموعا در شش‌ ماهه نخست سال جاری ۲۴۶ هزار خودروی تمام برقی روانه بازار کرده‌اند. همین شرکت‌ها در مدت زمان یاد شده ۳۷۰ هزار خودروی دوگانه سوز تولید کرده‌اند.

این در حالی است که بازار خودروهای برقی در اختیار چین است. این کشور در شش‌ماهه نخست سال جاری ۹۸۰ هزار خودروی برقی تولید کرده است.

افزون بر آن ۵۸ درصد کل فروش خودروهای برقی متعلق به بازار چین است. این در حالی است که به‌رغم امتیازهای قائل شده از سوی دولت بایدن، استقبال از خودروهای برقی و دوگانه‌سوز در آمریکا چندان رضایت‌بخش نیست. در این کشور خودروهای برقی و همچنین خودروهای دوگانه‌سوز حدود سه درصد بازار را به خود اختصاص می‌دهند.

منبع: انرژی امروز

نقش شرکت‌های خودروسازی آلمان نظیر ب‌ ام ‌و، فولکس ‌واگن و مرسدس بنز در تولید خودروهای برقی در جهان در حال افزایش است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

از هر شش خودروی برقی در جهان یکی ساخت آلمان است 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا