اخبارصادرات و واردات
موضوعات داغ

استارت پرداخت تسهیلات سرمایه‌ درگردش صادراتی

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

استارت پرداخت تسهیلات سرمایه‌ درگردش صادراتی

 

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از اجرایی‌شدن مفاد ماده یک حمایت از صادرات غیرنفتی سال۱۴۰۰ مبنی‌بر پرداخت تسهیلات سرمایه ‌درگردش صادراتی به صادرکنندگان خبر داد.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران احسان قمری افزود: با توجه به سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری ۲هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در ۱۳بانک عامل با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران، فرآیند احراز اهلیت صادراتی ۱۲۰صادرکننده انجام و فهرست این گروه از صادرکنندگان جهت احراز اهلیت اعتباری و در نهایت پرداخت تسهیلات به بانک‌های عامل ارسال شد.

دبیر کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت در ادامه گفت: مجموع تسهیلات پرداختی از این محل از منابع سال‌جاری ۴هزار میلیارد تومان بوده که از این مقدار ۲هزار میلیارد تومان از منابع بانکی و مابقی از منابع صندوق توسعه ملی بوده که در بانک‌های عامل سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری ۲ساله آنها انجام شده است، لذا پرداخت این تسهیلات، مستمر بوده و با توجه به گردش مجدد سپرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، بانک‌های عامل می‌توانند مستمرا این تسهیلات را پرداخت کنند.

استارت پرداخت تسهیلات سرمایه‌ درگردش صادراتی 6 | آفکو

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: مشخصات صادرکنندگانی که از طریق سامانه بهین‌‌‌‌‌‌‌‌‌یاب، درخواست تسهیلات خود از محل منابع صندوق توسعه ملی را ثبت کرده و اهلیت آنها احراز شده است، به بانک‌های عامل ارسال و بانک‌های عامل موظفند در اسرع‌وقت، نسبت به احراز اهلیت اعتباری و پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

قمری ادامه داد: تاکنون مبلغ ۱۹۰۰میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع مشترک صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل جهت پرداخت به ۱۲۰صادرکننده اختصاص یافته و سایر صادرکنندگان نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه بهین‌‌‌‌‌‌‌‌‌یاب و ثبت درخواست خود، فرآیند دریافت تسهیلات را آغاز کنند.

وی تاکید کرد: با سامانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای‌شدن فرآیند پرداخت اعتبارات از محل منابع صندوق توسعه ملی ضمن تسریع در پرداخت تسهیلات امکان نظارت بر عملکرد صادرکنندگان و بانک‌های عامل نیز فراهم شده است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

استارت پرداخت تسهیلات سرمایه‌ درگردش صادراتی 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا