اخبار
موضوعات داغ

استاندارد: اجازه ترخیص جو را نمی‌دهیم

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

استاندارد: اجازه ترخیص جو را نمی‌دهیم

 

دنیای‌اقتصاد : مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد تاکید کرد که این سازمان به هیچ‌وجه اجازه ترخیص محموله‌های جو که طعمه حشره و فاسد شده را نخواهد داد. به گزارش «ایسنا»، بر اساس اعلام گمرک حدود ۲۸۱۷ تن جو دامی که از انتهای سال۱۳۹۹ وارد و در ابتدای سال‌۱۴۰۰ به گمرک اظهار شده بود، به دلیل عدم‌تامین ارز، در تیرماه سال‌جاری فاسد و طعمه حشره‌ها شده است.

در این رابطه مهدی علیپور، مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد، گفت: این محموله هنوز به سازمان ملی استاندارد اظهار نشده که برای فرآیند ترخیص نظر بدهیم، اما اگر هم اظهار شود و کنترل کنیم به هیچ‌وجه اجازه ترخیص نخواهیم داد.

به گفته وی از کلیه فرآورده‌های وارداتی بعد از اظهار به سازمان ملی استاندارد، بازرسی و نمونه‌برداری می‌شود، بنابراین فقط در صورت مطابقت با استانداردهای ملی اجازه ترخیص کالا داده می‌شود و در صورتی‌که مغایر استاندارد باشد با واردات مخالفت خواهد شد. گفتنی است که بر اساس اعلام گمرک، طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بیش از ده‌ها هزار تن کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، فاسد شده و هزاران تن کالاهای اساسی دیگر نیز متعلق به سال‌های ۱۳۹۲، ۱۳۹۵، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۹ در بندر امام‌خمینی‌(ره) دچار فساد شده است.

استاندارد: اجازه ترخیص جو را نمی‌دهیم 4 | آفکو

 

منبع: انرژی امروز

 مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد تاکید کرد که این سازمان به هیچ‌وجه اجازه ترخیص محموله‌های جو که طعمه حشره و فاسد شده را نخواهد داد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

استاندارد: اجازه ترخیص جو را نمی‌دهیم 5 | آفکو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا