اخبار
موضوعات داغ

اعتراض به طرح اخذ ماليات از رانندگان کاميون در آمريکا

اخبار داخلی و خارجی

اعتراض به طرح اخذ ماليات از رانندگان کاميون در آمريکا

 

طرح جدید وزیر حمل و نقل آمریکا برای اخذ چند تریلیون دلار مالیات اعتراض رانندگان کامیون را برانگیخت.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از فاکس نیوز، یک راننده کامیون آمریکایی به شدت به تصمیم وزیر حمل و نقل آمریکا مبنی بر اخذ مالیات از رانندگان بر اساس مسافت پیموده شده، اعتراض کرد.
پیت بوتجج (Pete Buttigieg) وزیر حمل و نقل آمریکا معتقد است راهی برای تامین بودجه یک طرح زیرساختاری چند تریلیون دلاری یافته است.
وی روز جمعه در گفتگو با شبکه «سی ان بی سی» گفت: «فکر می‌کنم این بسیار امیدوار کننده است. اگر به اصل به اصطلاح «پرداخت مصرف کننده» اعتقاد داشته باشیم، این ایده که بخشی از آنچه برای جاده‌ها می‌پردازیم، بر این اساس خواهد بود که به میزان رانندگی تان پرداخت خواهید کرد. مالیات بر بنزین راهی آشکار برای این کار بود، اما دیگر نیست. در نتیجه، به اصطلاح مالیات بر اساس مسافت پیموده شده یا مالیات بر اساس مایل، هر چه که اسمش را بگذارید، می‌تواند راهی برای این کار باشد.»
مجری برنامه «فاکس اند فرندز» شبکه فاکس نیوز از دِیْل بووِن (Dale Bowen) راننده کامیون آمریکایی پرسید: ایده اخذ مالیات بر اساس مسافت پیموده شده، چطور بر کار شما تاثیر می‌گذارد؟
بوون پاسخ داد: ما پیشتر مالیات بر اساس مسافت پیموده شده، پرداخت می‌کنیم. هر راننده کامیونی این مالیات را پرداخت می‌کند. فکر نمی‌کنم این ایده فایده داشته باشد. اگر آن‌ها صد درصد مالیاتی را که قرار بود اکنون از آن استفاده کنند، برای همین منظور اختصاص دهند، فکر نمی‌کنم این مسئله مشکلی ایجاد کند.
مجری: پس این مالیات، علاوه بر مالیاتی خواهد بود که پیشتر پرداخت می‌کردید؟ آیا این به زیرساختار کمک می‌کند و آیا این برای رانندگان کامیون منصفانه است؟
بوون: من اصلاً فکر نمی‌کنم این منصفانه باشد. کار ما تحویل کالا و مواد دیگر است. همانطور که گفتم ما پیشتر به اندازه کافی، مالیات پرداخت می‌کنیم. سالانه هزاران دلار برای هر کامیون پرداخت می‌کنیم. این چطور می‌تواند منصفانه باشد؟
مجری: آن‌ها امیدوارند چه کاری برای اقتصادمان انجام دهند؟
بوون: نمی‌دانم. (خنده مجری) این به شدت به من آسیب خواهد زد. قیمت‌ها بالاتر خواهد رفت. نمی‌دانم، آن‌ها باید پول را در جایی اختصاص دهند که قرار بود باشد.
مجری: شما این بسته‌های تریلیون دلاری را که تصویب شده اند، دیده اید. چقدر اعتقاد دارید پولی که برای «طرح زیرساختاری» در نظر گرفته شده است، برای این کار اختصاص خواهد یافت؟
بوون: صفر. (خنده مجری) می‌توانید در این خصوص تحقیق کنید. مقدار زیادی از مالیات بنزین قرار بود به زیرساختار، جاده‌ها و … اختصاص یابد، اما به ادارات پلیس و حمل و نقل عمومی اختصاص می‌یابد. این پول در جایی که قرار بود، اختصاص نمی‌یابد.
مجری: این پول به زیرساختار جاده‌ها و پل‌ها که شما هر روز از روی آن‌ها رد می‌شوید، اختصاص می‌یابد.
بوون: نه، نه، نه. من سی سال است رانندگی می‌کنم، اما تا کنون از جایی که در دست ساخت باشد، رد نشده ام. من می‌دانم آن‌ها مشغول کار هستند، اما این کار‌ها تا ابد طول نمی‌کشد.
مجری: البته تا ابد طول نمی‌کشد. هیچ شکی در این باره نیست.

منبع خبر : قطره

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا