اخبار
موضوعات داغ

اعتراض کشتیرانی ها به برنامه های کاهش انتشارات سوخت اروپا

اخبار داخلی و خارجی

اعتراض کشتیرانی ها به برنامه های کاهش انتشارات سوخت اروپا

 

دومین شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی هشدار داد برنامه ‌های اتحادیه اروپا برای کاهش انتشارات کربن محرک های کاهش دی اکسید کربن را در صنایع حمل و نقل تهدید می کند.

به گزارش «انرژی امروز» سورن تافت، مدیر اجرایی شرکت کشتیرانی مدیترانه به فایننشیال تایمز گفته است که اقدامات اتحادیه اروپا تاثیر برعکس بر خواسته آنها خواهد داشت مگر اینکه سوخت بدون کربن به زودی در دسترس همه باشد.

اعتراض کشتیرانی ها به برنامه های کاهش انتشارات سوخت اروپا 6 | آفکو

شرکت های حمل و نقل و کشتیرانی برای رسیدن به اهداف اتحادیه اروپا مجبور می شوند با تاخیر کشتی های خود را با این اهداف سازگار کنند و درنتیجه تعداد کشتی هایی که باید تعمیر شوند بیشتر می شود.

تافت می‌گوید «وقتی سوخت کم کربن در دسترس نیست شرکت ها مجبور هستند ظرفیت خود را بیشتر کنند و کانتینرهای بیشتری را بخرند، کانتینرهایی که در آسیا ساخته می شود و خود این امر میزان تولید انتشارات را بیشتر می کند».

با این حال تریستان اسمیت از موسسه انرژی UCL می گوید که این نظریه که اقدامات اتحادیه اروپا برای کاهش کربن انتشارات این صنعت را افزایش می دهد معتبر نیست.

به گفته او، میزان انتشاراتی که یک کشتی از احتراق گازوئیل تولید می کند بیشتر از میزان انتشاراتی است که در زمان ساخت کشتی ها تولید می شود و دیگر فاکتورها چون قیمت نفت و نرخ حمل بار با کشتی که تعیین کننده سرعت کشتی ها هستند بر آن تاثیر گذار هستند.

این ادعا از سوی MSC که حالا در حال سبقت گرفتن از مرسک، به عنوان بزرگ ترین شرکت حمل و نقل دریایی از نظر ظرفیت است، درحالی مطرح می شود که اتحادیه اروپا در حال آماده سازی پیش نویس هایی برای بازار کربن است.

سیاستگذاران اروپایی بر آن هستند تا سال 2030 میزان انتشارات دی اکسید کربن این اتحادیه را تا 55 درصد کاهش دهند اما این برای شرکت های کشتیرانی چالش بزرگی است.

اعتراض کشتیرانی ها به برنامه های کاهش انتشارات سوخت اروپا 7 | آفکو

کشتی رانی در دنیا تولید کننده 2.4 درصد انتشارات جهانی دی اکسید کربن است و از آنجایی که سوخت کم کربن مثل هیدروژن و آمونیاک سبز به طور گسترده در دسترس نیست، کربن زدایی از سوخت این صنایع هم با مشکل مواجه شده است.

اما مقامات اتحادیه اروپا بر این باور هستند که سیستم تجارت انتشارات اصلی ترین مکانیسم برای کمک به کاهش انتشارات در بخش کشتیرانی است. انها می گویند قیمت گذاری کربن به این بخش امکان خواهد دارد که آنها مجوزهای دی‌اکسید کربن خریداری کنند و همین امر مشوق واقعی این صنعت برای کربن زدایی از سوخت و از کلیه عملیات‌هایشان خواهد بود.

منبع: انرژی امروز

دومین شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی هشدار داد برنامه ‌های اتحادیه اروپا برای کاهش انتشارات کربن محرک های کاهش دی اکسید کربن را در صنایع حمل و نقل تهدید می کند

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا