اخبار
موضوعات داغ

افزایش ترانزیت از راه فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

افزایش ترانزیت از راه فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی

 

دنیای‌اقتصاد : مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی و استفاده از ظرفیت‌‌‌‌‌‌‌‌های این حوزه یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم است که نقش موثری در افزایش آمار ترانزیت کالا دارد.

رضا راستی افزود: همه تلاش و تاکید دولت بر استفاده از ظرفیت‌‌‌‌‌‌‌‌های موجود به بهترین نحو ممکن است و یکی از اقدام‌های اساسی که امسال توسط دولت در چند‌ماه گذشته انجام شده، افتتاح کریدور ترانزیتی امارات – ترکیه از ایران است.

وی گفت: در‌ ماه‌های اخیر کریدور ترانزیتی امارات‌-‌ترکیه از طریق ایران با عبور نخستین محموله آغاز به‌‌‌‌‌‌‌‌کار کرد و کاهش زمان از مهم‌ترین مزیت‌‌‌‌‌‌‌‌های فعال‌سازی این کریدور است.

افزایش ترانزیت از راه فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی 6 | آفکو

مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران اظهار کرد: دولت و گمرک همه تلاش خود را به‌‌‌‌‌‌‌‌کار گرفته‌‌‌‌‌‌‌‌اند تا آمار ترانزیت کالا در کشور افزایش یابد. وی افزود: در ۱۰‌ماه گذشته بیش از ۱۰‌میلیون تن ترانزیت از طریق گمرکات کشور انجام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال‌قبل ۷۵‌درصد رشد دارد.

راستی گفت: سال‌۹۳ آمار ترانزیت از طریق گمرکات کشور ۱۳‌میلیون تن بود که پس از مدتی در سال‌های بعد آمار ترانزیت کالا کاهش یافت.

وی به عملکرد گمرکات در خراسان‌جنوبی و فعال‌بودن مرز رسمی ماهیرود در این استان اشاره و اضافه کرد: زیرساخت‌های خوبی در مرز ماهیرود فراهم است و در چند‌ماه آینده هم دستگاه ایکس‌‌‌‌‌‌‌‌ری در این پایانه مرزی افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت ترانزیتی که در مرز ماهیرود وجود دارد، در چند‌ماه آینده هیچ محدودیت ترانزیتی از سوی ایران وجود نخواهد داشت. مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی هم گفت: سایت ۱۷ هکتاری گمرک استان با زیربنای پنج‌هزار و ۲۴۰ متر‌مربع دارای ساختمان اداری و انبارهای مسقف است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

افزایش ترانزیت از راه فعال‌سازی کریدورهای ترانزیتی 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا