اخبارصادرات و واردات
موضوعات داغ

افزایش صادرات کالا از هند به روسیه

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

افزایش صادرات کالا از هند به روسیه

 

دهلی نو که تاکنون به صراحت اقدامات مسکو را علیه اوکراین محکوم نکرده به دنبال افزایش واردات نفت ارزان تر از روسیه است.

تحریم های غرب علیه روسیه از زمان تهاجم به اوکراین، بسیاری از واردکنندگان نفت را بر آن داشته تا از تجارت با مسکو اجتناب کنند و به این ترتیب قیمت نفت خام روسیه به پایین ترین سطح خود رسیده است.

افزایش صادرات کالا از هند به روسیه 6 | آفکو

به گزارش تین نیوز به نقل از آسام تدبیر، اکنون، دهلی نو که تاکنون به صراحت اقدامات مسکو را علیه اوکراین محکوم نکرده به دنبال افزایش واردات نفت ارزان تر از روسیه است.

بر اساس محاسبات رویترز، هند در طول دو ماه سپری شده از حمله روسیه به اوکراین بیش از دو برابر کل سال ۲۰۲۱ از روسیه نفت خام خریده است.

درواقع پالایشگاه های هندی، نفت تخفیفی روسیه که دیگران از خرید آن اجتناب می کنند را سفارش داده اند.

سومین واردکننده و مصرف کننده بزرگ نفت جهان، به دنبال تامین بیش از ۸۵ درصد از نیاز نفت خام خود که به ۵ میلیون بشکه در روز میرسد، است.

هاردیپ سینگ پوری، وزیر نفت هندوستان با دفاع از واردات نفت از روسیه گفت که خرید هند از روسیه کسری ناچیز از نیاز کلی این کشور به نفت است.

محاسبات رویترز بر اساس اطلاعات مناقصه ها و معامله گران نفت خام نشان می دهد که پالایشگاه های هندی از زمان حمله روسیه در ۲۴ فوریه، حداقل ۴۰ میلیون بشکه نفت به روسیه سفارش داده اند. درحالی که این مقدار در کل سال گذشته ۱۶ میلیون بشکه بود.

افزایش صادرات کالا از هند به روسیه 7 | آفکو

یکی از مقامات پالایشگاهی در هند گفته: ما سعی می کنیم تا جایی که می توانیم مصرف کنندگان را از شوک های قیمتی محافظت و از سود خود نیز صیانت کنیم، بنابراین در حال خرید نفت روسیه هستیم.

پالایشگاه های هند، نفت ارزان تری از روسیه می خرند برای اینکه بتوانند تأثیر قیمت رسمی بالاتر برخی تولیدکنندگان دیگر مانند عربستان سعودی را جبران کنند.

افزایش خرید نفت از روسیه، دهلی نو را به تلاش برای ایجاد موازنه تجاری با مسکو وادار می کند و ساز و کار معامله از طریق روبل و روپیه به تسهیل صادرات کالا از هند به روسیه از طرقی که امکان انجام آن باشد، می انجامد.

تا کنون مسیر کشورهای چین، گرجستان، ترکیه و ایران به عنوان مسیرهای جایگزین برای ارسال کالا از مبدا بنادر هندوستان به مقصد روسیه در غیاب امکان ارسال کالا به بنادر اصلی روسها (ولادی وستک، نووروسیسک و سنت پترزبورگ) مطرح شده اند.

 

 

منبع: تین نیوز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا