اخبار
موضوعات داغ

افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت جاده‌ای طی ۴۵ روز سال جاری

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت جاده‌ای طی ۴۵ روز سال جاری

 

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت کالا طی ۴۵ روز گذشته خبر داد.

جواد هدایتی با اشاره به افزایش آمار ترانزیتی کشور طی دو ماهه سال جاری گفت: طی یک ماه و نیم ابتدایی امسال از ابتدای فرودین تا ۱۵ اردیبهشت ماه شاهد افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت جاده‌ای طی ۴۵ روز سال جاری 6 | آفکو

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی کشورمان به جمهوری آذربایجان و خواسته ایران مبنی بر کاهش عوارض دریافتی از کامیون‌های ایرانی عنوان کرد: یکی از خواسته‌های جدی ایران برای توسعه ترانزیت و حتی مناسبات و مراودات دوجانبه با کشور آذربایجان بحث کاهش عوارض سنگینی است که ناوگان ایرانی در ورود به جمهوری آذربایجان پرداخت می‌کند.

هدایتی افزود: به دفعات جلسات و نشست‌هایی در این خصوص برگزار شد و اخیراً نیز این موضوعات به‌طور جدی مورد توجه قرار گرفته است و وزیر راه و شهرسازی کشورمان در جریان دیدار با مقام‌های آذربایجانی این موضوع را مطرح کرد.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تاکنون این موضوع از سوی مقامات آذری رد نشده است اظهار کرد: با این حال طرف مقابل عنوان می‌کند چون اصلاح عوارض در قانون مصوب پارلمان آذربایجان دیده شده است، حذف و اصلاح آن باید در پارلمان بررسی شود و موضوع زمان‌بر است.

 

منبع: تین نیوز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

افزایش ۴۸ درصدی ترانزیت جاده‌ای طی ۴۵ روز سال جاری 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا