اخبار
موضوعات داغ

افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی جاده‌ای کشور

اخبار داخلی

افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی جاده‌ای کشور

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تعداد کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی کشور در آذرماه سال‌جاری نسبت به ماه قبل ۴۹ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جواد هدایتی اظهار داشت: در آذرماه سال‌جاری تعداد ۱۵۹ هزار و ۹۹۶ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی جاده ای تردد کرده اند که از روند جهشی تردد از مرزهای زمینی کشور حکایت دارد.

افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی جاده‌ای کشور 6 | آفکو

وی افزود: از این تعداد حدود ۳۷ هزار دستگاه کامیون اقدام به صادرات کالا، ۱۰ هزار دستگاه کامیون مربوط واردات کالا و ۷۵۰۰ دستگاه کامیون هم اقدام به ترانزیت با حمل مستقیم یا یکسره کرده اند.

هدایتی بیان کرد: در آذرماه ۱۳۹۹ مرز بازرگان جایگاه نخست صادرات و واردات را به خود اختصاص داد، مرز جلفا در رتبه دوم واردات و آستارا در رتبه دوم صادرات از طریق حمل یکسره قرار گرفت.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در این مدت فعال ترین مرز کشور در زمینه ترانزیت کالا پایانه مرزی باشماق کردستان و پس از آن پایانه مرزی دوغارون بوده است، همچنین بیشترین صادرات به‌صورت ترانشیپمنت در مرز پرویزخان صورت پذیرفته است.

وی بیشترین مبادلات و تردد کامیون ها را در پایانه های مرزی کشورهای عراق و افغانستان اعلام کرد و گفت: یکی از اقدامات شاخص رخ داده در آذرماه، افزایش ۴۹ درصدی خروج از پایانه های مرزی و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد کامیون های متوقف در پس‌کرانه پایانه های مرزی کشور بوده است.

هدایتی ضمن تقدیر از زحمات همه دست اندرکاران در حوزه تجارت و حمل ونقل بین المللی کشور اعم از بخش‌های دولتی و خصوصی ذی‌ربط، این افزایش کم نظیر تردد را مرهون همدلی و تلاش دست جمعی برای تحقق اهداف اقتصادی کشور در سال جهش تولید ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

افزایش ۴۹ درصدی کامیون‌های خروجی از پایانه‌های مرزی جاده‌ای کشور 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا