صادرات و واردات

اقدامات لازم جهت صادرات به عمان (بخش دوم)

صادرات کالا

اقدامات لازم جهت صادرات به عمان (بخش دوم)

کالاهای صادر شده به عمان از ایران و دیگر کشورهای جهان

 

صادرات به عمان از جهان

صادرات به عمان از ایران

وسایل نقلیه غیر از قطار راه آهن یا تراموا – ماشین آلات – وسایل مکانیکی – راکتورهای هسته ای – دیگ های بخار – سوخت های معدنی – روغن های معدنی و محصولات تقطیر آن ها – مواد قیری – مواد معدنی – هواپیما – فضاپیمای و قطعات آن – ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و قطعات آن – ضبط و پخش صدا – تلویزیون … – آهن یا فولاد – مواد شیمیایی آلی – سنگ معدن – سرباره و خاکستر تصفیه آب خانگی و متعلقات – خودروسواری – قرص سوپکسول – ذرت دامی – فرومنگنز پر کربن – حبوبات – نخودچی آجیلی – جو دامی

صادرات خرما به عمان

صادرات خرما به عمان با توجه به نزدیک بودن دوکشور و همچنین علاقه ی مردم عمان به خرمای ایرانی در سال های اخیر رشد قابل قبولی داشته است .در واقع دلیل کم بودن صادرات در چند سال گذشته فراهم نشدن زیر ساخت های صادرات به این کشور نبود که با توجه به فراهم شدن شرایط قطعا صادرات در سال های آینده هم افزایش خواهد داشت . در زمینه ی صادرات علاوه بر اینکه باید کیفیت خرمای صادراتی بالا باشد ، جنبه های دیگری نیز وجود دارند . این جنبه ها شامل تجربه در صادرات ، آشنا بودن به قوانین صادرات کشور صادر کننده ، قوانین وارداتی کشور وارد کننده و همچنین شناخت کافی از بازاز کشور وارد کننده خرما می باشند .

اقتصاد عمان

اقدامات لازم جهت صادرات به عمان (بخش دوم) 6 | آفکو

کشور عمان با توجه به منابع سرشار نفت و گاز خود و همچنین تجارت پایدار خود با بازارهای جهانی توانسته است طراز تجاری مثبت و قابل توجهی با دیگرکشورهای جهان ایجاد کند .

به طور کلی بیش از 50 درصد درآمدهای صادراتی ، دولتی و درآمدهای ناخالص ملی از طریق صادرات و فروش نفت و گاز این کشور می باشد .

با توجه به سیاستهای اقتصادی سلطان قابوس ، در سالهای اخیر مبنی بر صادرات غیر نفتی ، این کشور در بخشهای صنایع سبک ، حمل و نقل و همچنین کشاورزی و پرورش ماهی پیشرفت های بسیاری داشته است .در چند سال اخیر صنایع کشاورزی ، نساجی و گردشگری با حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی و همچنین سرمایه گذاران خارجی رونق و پیشرفت بسزایی داشته است .

با توجه به نکاتی مهم و اساسی همچون تغییر فرهنگ مصرف و نیاز فراوان به خدمات فنی مهندسی و عمرانی (با توجه به رو به توسعه بودن ) و نیز توانمندی های بسیار زیاد کشور عزیزمان ایران در زمینه تولید و صادرات مواد غذایی ، فراورده های دامی و خدمات فنی و مهندسی و عمرانی و همچنین تجهیزات و مصالح ساختمانی ، به جرات می توان گفت ایران پتانسیل بسیار بالایی برای حضور قوی و قدرتمند در بازار عمان دارد .

از دیگر مزیتهای رقابتی ایران نسبت به دیگر کشورها در زمینه تجارت با عمان ، مجاورت جغرافیایی و دسترسی هر دو کشور ایران و عمان به راههای ارتباط دریایی فوق العاده خوب می باشد .

 

اقدامات لازم جهت صادرات به عمان (بخش دوم) 7 | آفکو

 

از دیگر مزیتهای رقابتی ایران نسبت به دیگر کشورها در زمینه تجارت با عمان ، مجاورت جغرافیایی و دسترسی هر دو کشور ایران و عمان به راههای ارتباط دریایی فوق العاده خوب می باشد .

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا