صادرات و واردات
موضوعات داغ

انجام پرواز آزمایشی با سوخت مخلوط با روغن پالم در اندونزی

صادرات و واردات

انجام پرواز آزمایشی با سوخت مخلوط با روغن پالم در اندونزی

 

 

روز چهارشنبه در کشور اندونزی یک پرواز آزمایشی صورت گرفته است که در آن برای اولین بار سوخت جت با روغن پالم ترکیب شده بود. این آزمایش بستری برای استفاده بهینه از روغن پالم و تجاری سازی آن به عنوان سوخت صورت گرفته است.

انجام پرواز آزمایشی با سوخت مخلوط با روغن پالم در اندونزی 6 | آفکو

به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، این پرواز 100 کیلومتری از جاکارتا تا شهری در اطراف آن به نام باندانگ انجام شده است.

وزیر اقتصاد اندونزی گفته است که این کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده پالم دنیا، در جستجوی راه های جدیدی برای استفاده از روغن پالم است و از آن به عنوان بیوگازوئیل و سوخت جت استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر اندونزی برنامه هایی برای استفاده از روغن پالم در بیوگازوئیل ها با نسبت 20 درصد دارد که با عنوان B30 شناخته می شود. این کشور در تلاش است این نسبت را به D100 برساند.

با این حال نسبت روغن پالم در بیوسوخت جدیدی که برای این پرواز استفاده شده است 2.4 درصد بود اما بر اساس قوانین سال 2015 اندونزی باید تا سال 2025 این نسبت را به 5 درصد برساند.

هرچند بیوسوخت ها کربن کمتری منتشر می کنند اما مشکل این نوع سوخت ها پاک سازی زمین برای توسعه کشت گیاه پالم است که نگرانی فعالین محیط زیست را در باره گسترش جنگل زدایی بیشتر کرده است.

بنا به گفته وزیر انرژی اندونزی، انتظار می رود بازار سوخت بیوجت روزانه 14 هزار کیلولیتر مصرف داشته باشد و ارزش آن به 1.1 تریلیون روپیه برابر با 77.25 میلیون دلار برسد.

انجام پرواز آزمایشی با سوخت مخلوط با روغن پالم در اندونزی 7 | آفکو

 

منبع: انرژی امروز

در کشور اندونزی یک پرواز آزمایشی صورت گرفته است که در آن برای اولین بار سوخت جت با روغن پالم ترکیب شده بود.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا