حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

انواع پست در ایران

حمل و نقل بین المللی

انواع پست در ایران

 

پست یکی از ایمن ترین روش ها برای ارسال کالا می باشد که امروزه در ابعاد گستره ای مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که نیاز عمومی در رابطه با ارسال کالا سطوح مختلفی دارد شرکت پست خدمات مختلفی را برای مشتریان در نظر گرفته است. به همین جهت می توان به انواع پست به عنوان خدمات متنوع پستی اشاره کرد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

انواع پست در ایران 6 | آفکو

۱_ پست پیشتاز: این مورد از انواع پست را می توان سریع ترین مورد برای ارسال کالا معرفی کرد که در این روش کالای مورد نظر در مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به مقصد می رسد. از ویژگی های این روش می توان به دریافت بارکد های ۱۰ و یا ۲۰ رقمی اشاره کرد که از طریق آن می توان وضعیت ارسال کالا را بررسی نمود.

 

۲_ پست سفارشی: از پرطرفدارترین نمونه های انواع پست می توان به پست سفارشی اشاره کرد. از ویژگی های این مورد می توان به پست سریع محموله پستی اشاره کرد.

 

۳_ پست عادی: از قدیمی ترین روش های پستی می توان یه پست عادی اشاره کرد که از طریق صندوق های پست انجام می گیرد. معمولا از این روش برای ارسال نامه و یا مطبوعات استفاده می کنند.

 

انواع پست در ایران 7 | آفکو

۴_ پست دو قبضه: هنگامی که فرستنده حساسیت بالایی در رابطه با ارسال کالای خود داشته باشد می تواند از این روش استفاده نماید. هزینه این نوع پست نسبت به موارد دیگر بالاتر می باشد.

 

۵_ پست یافته: این مورد از انواع پست با هدف استرداد اسناد و مدارک یافته شده و بازگرداندن آن ها به صاحبان آن ها راه اندازی شده است. افرادی که مدارک آن ها مفقود شده است می توانند به پست مراجعه کرده و با پر کردن فرم مربوطه از پست بخواهند که در صورت پیدا شدن مدارک آن ها را به آدرس مورد نظر پست نمایند.

 

منبع:

پست یکی از ایمن ترین روش ها برای ارسال کالا می باشد که امروزه در ابعاد گستره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا