تاریخچهحمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

تاریخچه حمل و نقل (بخش دوم)

اهمیت حمل و نقل

اهمیت حمل و نقل کالا و مسافر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست آنچه که مسلم است مقارن با جنگ جهانی اول راه های کشور و تمام جهان را راه‌های کاروانی تشکیل می دادند.

راه های کاروانی

اهمیت حمل و نقل کالا و مسافر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست آنچه که مسلم است مقارن با جنگ جهانی اول راه های کشور و تمام جهان را راه‌های کاروانی تشکیل می دادند. اولین وسیله حمل و نقل با روش حمل و نقل همان روش جاده‌ای بوده که کاروان های تجار و خود تجار به همراه کالاهای خود مسافرت می کردند و اولین راه های شوسه در سال ۱۲۹۹ در کشور ایجاد شده است.

 تاریخچه حمل و نقل (بخش دوم) 6 | آفکو

اهمیت حمل و نقل کالا و مسافر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست، آنچه که مسلم است مقارن با جنگ جهانی اول راه های کشور و تمام جهان را راه‌های کاروانی تشکیل می دادند. اولین وسیله حمل و نقل با روش حمل و نقل همان روش جاده‌ای بوده که کاروان های تجار و خود تجار به همراه کالاهای خود مسافرت می کردند و اولین راه های شوسه در سال ۱۲۹۹ در کشور ایجاد شده است و با توجه به اینکه قبل از به وجود آمدن راه در کشور راه های بیابانی و کوهستانی برای عبور کاروان ها مورد استفاده قرار می گرفت و به این ترتیب اگر در جستجوی ریشه و یا نحوه به وجود آمده صحنه پیچیده و متنوع حمل و نقل و ارتباطات برآییم از طریق مطالعه و بررسی سیر تحول و تمدن بشری در خواهیم یافت که پیدایش حمل و نقل در ارتباطات همراه با تحولات اجتماعی اقتصاد و تکنولوژی و شیوه های زندگی انسان بوده است.
نیازهای انسانی و بشری موجب ایجاد شبکه راه‌های ارتباطی وسایل ارتباطات و پیام رسانی و حمل و نقل انسان و کالا شده است.

تاریخچه حمل و نقل (بخش دوم) 7 | آفکو

همزمان با پیشرفت تمدن، دانش و فن حمل و نقل و ارتباطات تکامل یافته، به طوری که بشر از طریق راه رفتن، به روش کشیدن، به کار گرفتن حیوانات اهلی و استفاده از ابزار ساده حمل درصدد رفع نیاز حمل و نقل خود بوده است.

حمل و نقل کالا و مسافر از جمله مهمترین عوامل توسعه و گسترش فرهنگ بین تمدن ها و قومیت های کهن بوده است. در دوران هخامنشی ایجاد راه ها و وسایل حمل و نقل و ارتباطات بین متصرفات شرقی و غربی ایران از طریق دریا و خشکی مورد توجه خاصی واقع شد و اقدامات زیربنایی ایجاد راه و جاده های حمل و نقل مورد توجه واقع شد و در دوران اشکانیان تجارت ایران جان تازه‌ای گرفت. به طوری که در هر شهر یکی از ایام هفته برای عرضه کالا در نظر گرفته شد و جمعه بازار و دوشنبه بازار از یادگاران آن دوران است. که تجار کالاهای خود را برای فروش به شهرهای مختلف حمل می کردند. در دوران حکومت ساسانی عهدنامه های فروش کالا و قراردادهای متقابل ترکی با روم بسته شد. تا اینکه پس از گسترش تجارت در بین کشورهای دیگر با ایران کاروانسراهای بین راهی به وجود آمد.

 

حمل و نقل ایران و جهانی سازی اقتصاد:

شاخه های مختلف حمل و نقل در عمل طیفی وسیعی از فعالیت و نقش آفرینی بخش خصوصی تا انحصار کامل دولت را شامل می‌شود. بیشترین نقش و سهم بخش خصوصی در فعالیت‌های مربوط به حمل و نقل جاده بوده و در اغلب قریب به اتفاق موارد جزو مشارکت دولت ها در احداث و ایجاد زیربناهای حمل و نقل جاده‌ای و به طور عمده استقرار شبکه‌ای از انواع مختلف راه ها، سایر فعالیت‌های مربوط به این نوع از حمل و نقل در اختیار بخش خصوصی است. پس از این نوع حمل و نقل بخش دریایی یکی از بیشترین سهم دولت در فعالیت‌ها را به خود اختصاص میدهد.

لازم به توضیح است که در کلیه موارد مجموعه‌ای از قوانین و مقررات و ضوابط و آیین نامه ها در ابعاد ملی و منطقه‌ای و چه بین المللی ناظر بر فعالیت کلیه گونه های مختلف حمل و نقل می باشد، که اساس و پایه آنها نیز وظایف و مسئولیت دولتها بوده و از طریق آن به اعمال تعرفه ها عوارض و نظایر آن به اعمال حاکمیت مبادرت می ورزند.

تاریخچه حمل و نقل (بخش دوم) 8 | آفکو

 

عصر جدید و حمل و نقل نوین در دنیا:

از ابتداي پيدايش شهرها در جهان تا حدود نيمه قرن نوزدهم كه همزمان با اختراع خودرو و حضور وسايل نقليه موتوري بود، حركت پياده شكل غالب جابه جايي افراد در شهرها و مقياس انساني شكل دهنده ابعاد گذرها محسوب مي شد. اما در دهه هاي پاياني قرن نوزدهم با شروع حمل و نقل ريلي درون شهرها، ايستگاه هاي قطار و راه آهن به مراكز مهم ترافيكي و دروازه هاي ورودي شهر تبديل گرديد و سبب تغييرات شگرفي در ساختار شهرها شد .علاوه بر اين، توليد فزاينده خودرو كه به ويژه با آغاز قرن بيستم شتاب بيشتري گرفت، خودروي شخصي را كه پيش از اين كالايي لوكس به شمار مي رفت به عنوان يك وسيله عمومي و بخشي از لوازم اوليه زندگي خانواده ها مطرح نمود.

جاده های نوین برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم میلادی و توسط آمریکایی ها ساخته شده اما با گذشت زمان و روی کار آمدن اتومبیل ها و ماشین های سنگین جاده های قدیمی جای خود را به ریل ها و جاده های گچی دادند و هرساله با پیشرفت فناوری و صنعت جاده ها و وسایل نقلیه پیشرفت بسزایی داشتند تا به امروز که این صنعت مهم به سر حد پیشرفت خود رسیده است.

با گذشت زمان و روی کار آمدن اتومبیل ها و ماشین های سنگین جاده های قدیمی جای خود را به ریل ها و جاده های گچی دادند و هرساله با پیشرفت فناوری و صنعت جاده ها و وسایل نقلیه پیشرفت بسزایی داشتند تا به امروز که این صنعت مهم به سر حد پیشرفت خود رسیده است.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا