صادرات و واردات
موضوعات داغ

بازار صادراتی در امارات

واردات و صادرات

10 / 100

بازار صادراتی در امارات

 

امارات متحده عربی یکی از شرکای تجاری مهم ایران در منطقه است که سالانه حجم زیادی از واردات و صادرات کالاهای مربوط به ایران از طریق آن انجام می شود. تحقیقات بازار صادرات در امارات متحده عربی یکی از ضروری ترین مسائل قبل از صادرات کالا به این کشور است. تحقیقات بازار صادرات در امارات متحده عربی منجر به شناخت فرصت های مناسب صادراتی و ایجاد بازار فروش در این کشور می شود.

آشنایی با امارات

اقتصاد کشور کوچک امارات متحده عربی نه تنها از بسیاری از کشورها قدرتمندتر است ، بلکه تأثیر زیادی بر تجارت بین المللی دارد. اقتصاد امارات بر نفت، گردشگری و خدمات استوار است و این کشور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

بازار صادراتی در امارات 6 | آفکو

تحقیقات بازار صادرات در دبی به آمار شگفت انگیز این شهر اشاره می کند. دبی یکی از سرمایه گذاری ترین شهرهای جهان است و بسیاری از افراد ، شرکت ها و دولت ها در این شهر سرمایه گذاری می کنند ، علاوه بر سود قابل توجه، به رونق اقتصادی دوبی و امارات کمک می کنند.

موقعیت آن در کنار یکی از بهترین و استراتژیک ترین مناطق جهان ، خلیج فارس ، دسترسی به آبهای آزاد و تسهیل تجارت بین المللی را برای آن فراهم کرده است.

به دلیل عدم رونق کشاورزی در امارات ، تجار و بازرگانان ایرانی می توانند نگاه ویژه ای به صادرات محصولات کشاورزی به این کشور داشته باشند.

برای کاهش هزینه های پیش بینی نشده و کاهش خطرات احتمالی در تجارت با امارات متحده عربی ، به بازاریابی صادراتی در امارات نیاز دارید.

با توجه به مزیت های مقصد صادراتی امارات ، این کشور برای صادرات کالا به گزینه ای مناسب برای تجار ایرانی تبدیل شده است. مجاورت و داشتن مرز آبی مشترک با ایران یکی از جاذبه های صادرات کالا به امارات است که چالش های کمتری را برای تجار ایرانی ایجاد می کند.

این مهم است که بدانید امارات متحده عربی یکی از کشورهای دارای سطح اقتصادی بالا در منطقه است ، بنابراین برای صادرات کالا به این کشور باید کالاهای با کیفیت بالا را تهیه و صادر کنید. همچنین نوع بسته بندی و کیفیت کالا باید از سطح بسته بندی و کیفیت برخی از کشورهای همسایه مانند عمان ، عراق و یمن بیشتر باشد.

بازار صادراتی در امارات 7 | آفکو

در هر سال میلیون­ها دلار کالاهای متفاوت از ایران به کشور امارات صادر می‌گردد.

بیشترین کالاهای صادراتی به این کشور شامل گروه کالاهای زیر است:

 1. محصولات شیمیایی
 2. محصولات غذایی و دریایی
 3. محصولات معدنی
 4. محصولات صنعتی

همچنین براساس گزارشات سازمان تجارت جهانی، محصولات دارای پتانسیل بالا جهت صادرات از ایران به امارات به 10 محصول زیر منتهی می‌شوند

 1. محصولات نیمه ساخته شده از آهن و فولاد
 2. پسته
 3. خرمای تازه و خشک شده
 4. زعفران
 5. پلی اتیلن
 6. میگرد، میله‌های آهنی و فولادهای غیرآلیاژی
 7. هندوانه
 8. شمش­های آهنی
 9. کشمش خشک
 10. کاتدهای مسی

نکته دیگر تحقیقات بازار در امارات این است که بر اساس جمعیت این کشور ، واردات کالا از میانگین جهانی بیشتر است. بنابراین، با انتخاب کالا و انجام امور صحیح صادرات، می توانید وارد بازار امارات شوید.

 

تحقیقات بازار در امارات متحده عربی و پیش بینی آینده بازار

با توجه به برنامه های بلند مدت امارات متحده عربی و احداث شهر مصدر در این کشور ، که شهری وابسته به انرژی خورشیدی و سایر منابع تجدیدپذیر است ، مصرف کالاهایی که با طبیعت سازگار هستند بیشتر مورد تقاضا قرار گرفته است. این شهر در 17 کیلومتری جنوب شرقی ابوظبی واقع شده است.

بنابراین اگر می خواهید به طور منظم کالا را به امارات صادر کنید، تولید خود را به سمت سازگاری با محیط زیست و دوستدار محیط زیست پیش ببرید.

 

 

به دلیل عدم رونق کشاورزی در امارات، تجار و بازرگانان ایرانی می توانند نگاه ویژه ای به صادرات محصولات کشاورزی به این کشور داشته باشند.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا