حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

بازرسی کالا (بخش دوم)

حمل و نقل بین المللی

بازرسی کالا (بخش دوم)

 

شرکت‌ بازرسی کالا در ایران

موسسه استاندارد ایران به منظور جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب به داخل کشور، خروج کالاهای بی‌کیفیت از کشور و نیز افزایش کیفی تولیدات داخلی اقدام به تدوین ضوابطی سخت‌گیرانه نموده که رعایت آن‌ها اجباری است.

در گذشته دریافت گواهی استاندارد تنها از طریق موسسه امکان‌پذیر بود. لیکن به تازگی این موسسه با همکاری شرکت‌های بازرسی کالای مستقل، صدور گواهی‌نامه‌ استاندارد را به این شرکت‌ها واگذار کرده است.

بازرسی کالا (بخش دوم) 6 | آفکو

 

نحوه دریافت گواهی استاندارد از شرکت بازرسی کالا

طبق شرایط جدید، واردکنندگان کالا می‌توانند پیش از صدور اسناد ثبت سفارش کالای خود، مراحل ابتدایی دریافت گواهی استاندارد را از طریق شرکت‌های بازرسی کالا سپری نمایند تا پس از وارد شدن کالا به کشور، تشریفات ترخیص کالا در زمان کوتاه‌تری سپری گردد. جهت این کار باید مراحل زیر سپری شود:

مراحل دریافت گواهی بازرسی کالا

دریافت ایران کد

عقد قرارداد با شرکت‌ بازرسی کالا به منظور دریافت گواهی استاندارد

ارائه اطلاعات مربوط به کالا نظیر برگه نتایج آزمون، کاتالوگ، مشخصات فنی کالا یا در صورت امکان نمونه کالا و یا گواهی ساخت کالا با استانداردهای مورد تائید موسسه استاندارد ایران به شرکت بازرسی کالا

بررسی و تائید اسناد توسط شرکت بازرسی کالا و اعلام موافقت خود از طریق سامانه ثبت سفارش به منظور ادامه مراحل صدور اسناد ثبت سفارش

بازرسی کالا (بخش دوم) 7 | آفکو

ورود کالا توسط واردکننده به کشور

بررسی اسناد و نمونه کالای وارد شده توسط بازرسان شرکت‌های بازرسی کالا

 ترخیص کالا از گمرک در صورت تائید کالا توسط شرکت بازرسی کالا و انطباق کالا با مدارک قبلی

فهرست استانداردهای مورد تائید موسسه استاندارد ایران

استانداردهای ملی ایران کالا (ISIRI)

استانداردهای کشورهای اروپایی (EN) شامل:

NSAI, SFS, SIS, DS, ON, IBN, IPQ, NNI, UNI, AFNOR, DIN, BSI, DINEN, BSEN

 

استاندارهای بین‌المللی کالا شامل: ISO, EC, ITU, CODEX

استاندارهای کشورهای آمریکای شمالی شامل: ANSI, ASME, ASTM, UL, API, AGI

استانداردهای کشور ژاپن JIS

بازرسی محصولات چیست؟

بازرسی محصولات بخشی اساسی در کنترل کیفیت و فرآیند زنجیره تأمین است. بازرسی محصولات به شما امکان می دهد کیفیت محصولات را در مراحل مختلف فرآیند تولید و قبل از حمل و نقل ، در محل تأیید کنید. بازرسی سفارش شما قبل از خروج از محل تولید کننده، یک روش موثر برای جلوگیری از مشکلات کیفیت و ایجاد اختلال در زنجیره تامین است.

بازرسان سپاهان همراه می توانند برای تعیین نیازهای محصول، از جمله انطباق با استانداردهای بین المللی بازار مقصد، محصول شما را طبق جزئیات سفارش بازرسی بررسی کنند.

مزایای بازرسی کالا

کاهش هزینه ها به دلیل خرابی محصول: به عنوان مثال ، جایگزینی و دفع کالاهای معیوب.

جلوگیری از لطمه به کالا و اعتبار شرکت

پیش بینی تأخیرهای تولید و حمل و نقل

بهبود ارتباط با تأمین کننده

برطرف کردن مشکلات شناسایی شده محصولات به سرعت توسط تامین کننده

پرداخت هزینه فقط برای کالاهای سالم

کاهش شکایات مشتری در مورد محصول معیوب

اطمینان از کیفیت محصول در هر مرحله از تولید

چرا به بازرسی کالا نیاز دارم؟

بازرسی کالا می تواند پشتیبانی تضمین کیفیت محصولات و فرآیندهای تولید شما را فراهم کند. شرکت سپاهان همراه به مشتریان کمک می کند تا از کیفیت محصول و منافع قانونی خود در کل فرآیند زنجیره تامین از بازرسی کالاهای نهایی تا بازرسی بارگیری کانتینر، محافظت کنند. ما خدمات بازرسی به خریداران و فروشندگان مواد و محصولات در چین و دبی ارائه می دهیم. بازرسی های کنترل کیفیت با اطمینان از مطابقت با استانداردهای مشتری ، صنعت و مقررات دولتی و اطمینان از اینکه محصولات با کیفیت به مشخصات مشتری تولید می شوند و به استانداردهای مشتری ارسال می شوند، ارزش خود را کاهش می دهند. بازرسان ما به شما در شناسایی ناهماهنگی محصولات و تاخیرهای احتمالی حمل و نقل سفارش شما کمک می کنند. محصولات و موادی که ما آزمایش و بازرسی می کنیم شامل کالاهای مصرفی مانند لوازم جانبی تلفن همراه ، قطعات موبایل، قطعات الکترونیکی و مواد شیمیایی و بسیاری از محصولات دیگر است.

 

بازرسی کارخانه و تامین کننده

حسابرسی کارخانه در کارخانه فروشنده شما انجام می شود. هدف از حسابرسی کارخانه این است که تعیین کند آیا تأمین کننده بالقوه شما یک شرکت قانونی است و توانایی تولید محصولات شما را دارد یا خیر. حسابرسی همچنین سیستم های کنترل کیفیت کارخانه ها ، استانداردهای تولید کارخانه ها و سوابق صادرات کارخانه ها را ارزیابی می کند.

 

بازرسی کالاهای نهایی

وقتی 80٪ سفارش شما انجام شد، بازرسی کالاهای نهایی در کارخانه فروشنده شما انجام می شود. هدف از بازرسی کالاهای نهایی (یا بازرسی قبل از حمل و نقل) بررسی بصری مشخصات محصول ، مقدار محصول، ابعاد محصول، نیاز بسته بندی و مارک های حمل و نقل است. در طول این بازرسی ، می توان هرگونه آزمایش در محل را انجام داد ، یا می توان نمونه ها را جمع آوری کرد تا به طور مستقل آزمایش شود. اگر مشکلی شناسایی شد ، می توانید قبل از حمل کالا این مشکلات را با کارخانه برطرف کنید

 

بازرسی بارگیری کانتینر

هنگامی که محصولات در بندر یا کارخانه بارگیری می شوند ، بازرسی بارگیری کانتینر انجام می شود. در زمان بارگیری ، بازرس می تواند محصولات شما را به درستی بارگیری کند و آیا کانتینر قبل از حمل و نقل به طور ایمن بسته و مهر و موم شده است.

 

بازرسی در حین تولید

بازرسی در حین تولید، بازرسی کالاها در مرحله تولید هستند. هدف از انجام بازرسی در هنگام تولید ، به روزرسانی شما در مورد زمان انتظار برای اتمام تولید است.

 

نظارت بر تولید

نظارت بر تولید، به روز رسانی روزانه در مورد مقادیر تولید شده را به شما ارائه می دهد و همچنین در صورت بروز هرگونه سفارش، شما را مطلع می کند. بازرس در محل با مدیر تولید کارخانه کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که سفارش شما طبق هر برنامه و مشخصات از قبل توافق شده انجام شده است

 

بازرسی تولید زودهنگام

بازرسی تولید زودرس بر روی مواد اولیه و ماشین آلاتی است که برای سفارش شما استفاده خواهد شد. این تنها مرحله ای است که می توان مواد اولیه را بررسی کرد تا از کیفیت آن مطابقت داشته باشد. در صورت نیاز به آزمایشات آزمایشگاهی مستقل بر روی هر یک از مواد اولیه، این آزمایش باید در این مرحله انجام شود.

 

منبع: سپاهان همراه

بازرسی محصولات بخشی اساسی در کنترل کیفیت و فرآیند زنجیره تأمین است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا