اخبار
موضوعات داغ

بالگرد نیمه‌سنگین بومی سازی می شود

حمل و نقل بین المللی

بالگرد نیمه‌سنگین بومی سازی می شود

 

طرح کلان ملی طراحی و ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه‌سنگین، منطبق با استانداردهای جهانی اجرایی شد و متخصصان در حال بومی‌سازی قطعات آن هستند.

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران(پنها)، طراحی و ساخت نمونه اولیه بالگرد نیمه سنگین با کمک توان و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شد و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات اولیه آن در حال تولید است. قطعاتی با رعایت استاندارد جهانی (TC) تولید می‌شوند و به بازار غیرنظامی وارد خواهند شد.

بالگرد نیمه‌سنگین بومی سازی می شود 6 | آفکو

این بالگرد در کلاس وزنی نیمه سنگین است و فضایی برای 2 خدمه، 13 سرنشین، 4 بلید و 2 موتور در آن تولید شده است. پروژه طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول، منطبق با استانداردهای بین‌المللی هواپیمایی کشوری نیز با همکاری شرکت پنها آغاز شده است.

طراحی و تولید بالگرد متوسط و نیمه سنگین از جمله اهداف کلانی است که در ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود. در واقع یکی از اصول مطرح شده در سند جامع توسعه هوافضای کشور استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال‌سازی ظرفیت‌ها است.

به گزارش «انرژی امروز» از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت یک نمونه پروازی از بالگرد متداول نیز با همین هدف و در راستای استفاده از توان تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه در حال اجرا است.

منبع: انرژی امروز

طرح کلان ملی طراحی و ساخت نمونه پروازی بالگرد نیمه‌سنگین، منطبق با استانداردهای جهانی اجرایی شد و متخصصان در حال بومی‌سازی قطعات آن هستند.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

بالگرد نیمه‌سنگین بومی سازی می شود 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا