اخبارصادرات و واردات
موضوعات داغ

برای اولین بار واردات گاز اروپا از آمریکا بیشتر از واردات از روسیه شد

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

برای اولین بار واردات گاز اروپا از آمریکا بیشتر از واردات از روسیه شد

 

واردات ال‌ان‌جی اروپا از آمریکا در ماه جاری میلادی برای نخستین بار بیشتر از روسیه و پنج برابر آن بوده است.

به گزارش اویل پرایس، حجم گاز طبیعی وارد شده به اتحادیه اروپا از ایالات متحده تاکنون در ماه جاری میلادی، پنج برابر بیشتر از واردات از طریق خطوط لوله روسیه بوده است. این نخستین بار در تاریخ است که صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به اروپا از روسیه پیشی می‌گیرد.

برای اولین بار واردات گاز اروپا از آمریکا بیشتر از واردات از روسیه شد 6 | آفکو

ماه گذشته، حداقل ۳۰ تانکر گاز طبیعی مایع‌شده از ایالات متحده به سمت اروپا حرکت کردند. بحران گاز و انرژی، قیمت ال‌ان‌جی اروپا را بسیار بالاتر از شاخص قیمت ال‌ان‌جی آسیا و ۱۴ برابر قیمت شاخص هنری هاب ایالات متحده قرار داد.

این در حالی است که صادرات گاز روسیه به این قاره در هفته‌های اخیر کمتر از حد معمول بوده است. عرضه کم روسیه و هوای سرد دو عامل اصلی افزایش قیمت گاز در اروپا در هفته‌های اخیر بوده، زیرا انتقال گاز روسیه از طریق لهستان و اوکراین کمتر از مقدار معمول بوده است.

فاتح بیرول روز پنجشنبه (۲۳ دی‌ماه) اعلام کرده بود که به نظر می‌رسد صادرات گاز طبیعی روسیه به بازار اروپا به‌طور تصنعی کاهش یافته است و سیستم‌های انرژی با اتکای بیش از حد به یک عرضه‌کننده برای تأمین این منبع انرژی کلیدی، با خطرهای قابل‌توجهی روبه‌رو هستند.

موسسه وود مکنزی هم روز پنجشنبه گفته بود: حتی با شرایط آب و هوایی معمولی زمستان، اروپا با مشکل کاهش بی‌سابقه ذخیره‌سازی و رسیدن آن به کمتر از ۱۵ میلیارد مترمکعب تا پایان ماه مارس روبه‌رو است.

 

منبع : انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

برای اولین بار واردات گاز اروپا از آمریکا بیشتر از واردات از روسیه شد 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا