محصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

برنج ایرانی یک کالای صادراتی بی‌نظیر

محصولات صادراتی و وارداتی

برنج ایرانی یک کالای صادراتی بی‌نظیر

 

کالای صادراتی هر چه مرغوب‌تر و محبوب‌تر باشد مشتریان بیشتری برای آن وجود دارد. یکی از محصولات کشاورزی ایران که از شهرت جهانی برخوردار می‌باشد، برنج است. برنج‌های اصیل ایرانی در رقم‌های مختلفی تولید می‌شوند و کیفیت برنج‌های ایرانی در سراسر دنیا زبانزد است. البته تولید برنج در نقاط مختلفی از دنیا انجام می‌گیرد اما برنج هیچ نقطه‌ای از دنیا کیفیت برنج ایرانی را ندارد.

برنج ایرانی در ارقام مختلفی مثل طارم، چرام، دابو، صدری، کاظمی، هاشمی، بی‌نام و غیره تولید می‌شود و همه این ارقام به دلیل کیفیت عالی در پخت و طعم، قابلیت صادرات دارند.

برنج ایرانی یک کالای صادراتی بی‌نظیر 6 | آفکو

کالای صادراتی برنج در نقاط مختلفی از کشور تولید می‌شود و از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان برنج ایرانی می‌توان به استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و فارس اشاره کرد.این چهار استان سالانه حدود دو میلیون و دویست هزار تن انواع برنج را تولید می‌کنند که قسمت قابل‌توجهی از این میزان به مصرف داخلی رسیده و مابقی صادر می‌شود.

برنج ایرانی نسبت به دیگر محصولات صادراتی ایران بازار مشتاق‌تری دارد. برنج به‌عنوان غذای نیمی از مردم دنیا به شمار می‌رود، و با توجه به اینکه بسیاری از تولیدکنندگان این محصول برای صادرات خود محدودیت‌هایی اعمال کرده‌اند می‌توان با صادرات این محصول به بازار جهانی، ارزآوری خوبی را برای کشور فراهم کرد.

همچنین عطر و کیفیت عالی برنج ایرانی از پیش‌زمینه بازاریابی این محصول را انجام داده و به‌راحتی می‌توان در این زمینه موفق شد. تولیدکنندگان برنج ایرانی می‌توانند به پشتوانه اعتبار برنج ایرانی، به بازارهای جهانی راه پیدا کنند، و توصیه می‌شود برای این کار از شرکت‌های معتبر در این حوزه کمک گرفته شود.

میزان کشت برنج در ایران :

رتبه اول : استان مازندران(۹۳۸۷۳۰٫۱۹) – رتبه دوم : استان گیلان(۷۴۱۲۴۱٫۹) – رتبه سوم : استان گلستان (۲۲۹۴۵۴٫۹۹) – رتبه چهارم استان فارس۲۲۶۲۹۶٫۷۲ از نظر میزان تولید قرار دارند .

در استان های مازندران و گیلان برنج مرغوب و در استانهای دیگر برنج های پرمحصول کشت می‌شود. در پارس‌ آباد مغان اغلب ارقام باکیفیت از لحاظ غنی بودن عناصر غذایی ( آهن، روی، کلسیم و… ) به علت گرم سیر بودن منطقه نسبت به سایر مناطق کشور از رتبه خاصی برخوردار میباشد . همچنین برنج بومی لنجان نیز از جمله برنج‌های معطر است که به نام برنج لنجان معروف بوده و در استان اصفهان یافت میشود .

 

برنج ایرانی یک کالای صادراتی بی‌نظیر 7 | آفکو
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا