حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

برندسازی بین المللی چیست

اخبار داخلی و خارجی

11 / 100

برندسازی بین المللی چیست

در دنیای رقابتی امروز، شرکت ها برای بقا و موفقیت در تغییر محیط های جهانی باید مزیت رقابتی به دست آورند و یکی از راه های رسیدن به این هدف، ساخت برند در مقیاس جهانی است.

از آنجایی که امروزه مرزهای کشورها به روی سایر کشورها باز است و مشتریان نسبت به گذشته حق انتخاب بیشتری دارند، شرکت ها باید همواره الزامات بازارهای جهانی را در نظر بگیرند تا رضایت مشتریان و حداکثر سود را به دست آورند.

برندسازی بین المللی در بازارهای بین المللی مشکلاتی فراتر از برندسازی داخلی خواهد داشت. مهم ترین دلیل این سختی وجود رقبای بیشتر از کشورهای مختلف است. بنابراین کوچکترین نقطه ضعفی با فرصت طلبی رقبای جهانی مواجه خواهد شد.

محصولات ایرانی در حال حاضر به جز برخی شرایط برندینگ خوبی ندارند. فقط محصولاتی با منشاء ایرانی مانند پسته و زعفران تا حدودی جایگاه خود را حفظ می‌کنند، اما برند «ساخت ایران» را نیز یدک می‌کشند نه برند محصولی از یک شرکت.

برندسازی بین المللی چیست 8 | آفکو

بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی توانایی ورود به بازارهای جهانی را دارند اما ضعف اصلی آنها نبود برنامه حرفه ای برندسازی است. با کمی هزینه برای برندسازی، می توانید از مزایای بلند مدت بهره مند شوید. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان آن را هزینه نمی نامند و آن را ابزاری برای کسب سود می دانند.

تولیدکنندگان ایرانی با همکاری با شرکت های حرفه ای در زمینه برندسازی به ویژه برندسازی بین المللی می توانند جایگاه مناسبی برای محصولات خود در بازارهای جهانی پیدا کنند و چرخه صادراتی پویا را به زنجیره ارزش شرکت خود بیافزایند.

بازاریابی و برندسازی بین المللی

بازاریابی و برندسازی صادراتی (EMB) در ITC (مرکز تجارت بین‌الملل) به صادرکنندگان کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند تا از طریق مجموعه‌ای جامع از ظرفیت‌سازی و خدمات مشاوره، به توانایی‌های بازاریابی خود، اعم از استراتژیک و عملیاتی، دست یابند.

 

بازار یابی

ITC از SMEها و TSIها در وظایف بازاریابی محور با ارائه خدمات آموزشی یا مشاوره ای که ظرفیت آنها برای توسعه و اجرای استراتژی بلندمدت تعریف شده در بازار است، پشتیبانی می کند. به ذینفعان ابزارها و تکنیک های بازاریابی برای حمایت از اجرای استراتژی آموزش داده می شود.

نام تجاری

در وظایف برند گرا، ITC به طراحی و تفسیر استراتژی های برندسازی در خروجی های ملموس مانند مشخصات محصول و خدمات، بسته بندی، مواد ارتباطی و طراحی یا استراتژی های بازاریابی دیجیتال کمک می کند. چالش‌های ارتباطی و موقعیت‌یابی مؤثر یک محصول، خدمات، بخش یا کشور به‌طور مؤثر مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

فروش و مذاکره

ITC به شرکت ها مهارت های قوی برای ملاقات و مذاکره با خریداران بین المللی بالقوه و همچنین مدیریت روابط با مشتری ارائه می دهد.

برندسازی بین المللی چیست 9 | آفکو

بازاریابی و برندسازی در دو روی یک سکه

بازاریابی و برندسازی دست به دست هم می دهند و می توان آنها را دو روی یک سکه دانست. ITC به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(شرکت‌های کوچک و متوسط) کمک می‌کند تا نیازهای بازار را درک کنند و به‌طور مؤثر محصولات و خدمات خود را برای مشتری نهایی تنظیم کنند.

Small and medium-sized enterprises : شرکت های کوچک و متوسط

برندسازی بین المللی چیست 10 | آفکو

برندسازی بین المللی چقدر می تواند بر روند توسعه صادرات تاثیر بگذارد؟

اگر توسعه برندهای صادراتی مورد توجه و حمایت قرار گیرد، در بلندمدت کشور موفقیت صادراتی بیشتری کسب خواهد کرد. استراتژی برندسازی بین‌المللی باید بر وجهه کشور در بازارهای جهانی، سازمان‌هایی که کشور عضو آن است و همچنین در میان کشورهای متحد تأکید کند.

برندسازی نقش مهمی در یافتن بازارهای صادراتی و توسعه این بازارها و در نتیجه کسب سهم بیشتری از تجارت جهانی و بهبود زنجیره ارزش تولید در بخش‌های مختلف دارد.

  • به جذب سرمایه‌ها کمک می‌کند
  • باعث توسعه صادرات می‌شود
  • هویت ملی را تقویت کرده و اعتماد ملی را افزایش می‌دهد
  • دیپلماسی عمومی را بهبود بخشیده و باعث ارتقای اعتبار بین‌المللی می‌شود
  • افزایش نفوذ سیاسی در عرصه بین‌المللی و تقویت نماد ملی را به همراه دارد
  • همچنین برندسازی ملی می‌تواند در زدودن تصورات و ذهنیات غلطی که نسبت به یک کشور وجود دارد، تاثیر به سزایی داشته باشد و کمک کند تا به نحو مطلوب در مواجهه با بازارهای هدف اقدام به جایگاه‌یابی مجدد کند.

 

مزایای ثبت برند جهانی

ثبت جهانی برند می تواند برای شرکت ها شهرت ایجاد کند و ابزار خوبی برای بازاریابی باشد.
پس از ثبت نام، با قرار دادن یک علامت ویژه در بالای برند خود، به رسمیت شناختن بین المللی دست خواهید یافت.
با ثبت برند می توان تجارت جهانی را گسترش داد و طیف وسیعی از مصرف کنندگان مختلف در سراسر جهان با این برندها آشنا می شوند.
ثبت قانونی علامت تجاری موجب حمایت قانونی از آن می شود و از سوء استفاده مقلدین از طرح جلوگیری می کند.
ثبت نام تجاری منجر به کاهش هزینه های بازاریابی و سود بیشتر می شود.

 

برندسازی بین المللی در بازارهای بین المللی مشکلاتی فراتر از برندسازی داخلی خواهد داشت.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا