حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟

حمل و نقل کالا

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟

 

هنوز هم سفر با قطار یکی از راحت‌ترین، کم خطرترین و سبزترین وسیله سفر در جهان محسوب می‌شود. در این گزارش تصویری نگاهی انداخته‌ایم به بزرگترین ایستگاه‌های قطار در جهان و انواع آن :

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، ایستگاه‌های قطار در جهان معمولا دو نوع طراحی شده‌اند. ایستگاه‌هایی که قطار از یک سو به آن وارد و از سوی دیگر خارج می‌شود. نوع دوم سر ایستگاه‌ نامیده می‌شوند که همه ریل‌ها به آن ختم می‌شوند و از نیمه دوم قرن نوزدهم ساخت آن رواج یافت. عکس فوق از ایستگاه دو سویه شهر درسدن آلمان گرفته شده است که در سال ۱۸۹۸ ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ به عنوان ایستگاه راه آهن سال در آلمان برگزیده شد.

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 16 | آفکو

رتبه نخست: ایستگاه نیویورک

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 17 | آفکو

ایستگاه مرکزی نیویورک در سال ۱۹۱۳ افتتاح شد. این ایستگاه دارای ۴۴ سکوی قطار و ۶۷ خط ریل است که از دو طبقه عبور می‌کنند و به ایستگاه متصل می‌شوند. معمولا همه ایستگاه‌های بزرگ جهان به مترو نیز متصل هستند.

رتبه دوم: ایستگاه راه آهن مونیخ

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 18 | آفکو

 

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 19 | آفکو

کار ایستگاه راه‌آهن مونیخ در سال ۱۸۴۸ میلادی آغاز شد . این ایستگاه در جنگ جهانی دوم کاملا ویران شد و در ماه مه سال ۱۹۴۵ بازسازی شد. ایستگاه مونیخ که از نوع سرایستگاه است ۳۴ سکو دارد و روزانه ۴۵۰ هزار مسافر از این ایستگاه عازم سفر می‌شوند.

رتبه سوم: ایستگاه شهر رم

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 20 | آفکو

ایستگاه قطار شهر رم Roma Termini که در شرق این شهر قرار دارد در سال ۱۸۶۷میلادی افتتاح و در سال ۱۹۳۸ دوباره کاملا نوسازی شد. این ایستگاه دارای ۳۲ سکو است.

رتبه چهارم: ایستگاه گار دو نور پاریس

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 21 | آفکو

ایستگاه گار دو نور یا ایستگاه شمالی پاریس در سال ۱۸۶۴ میلادی تاسیس شده و با ۳۱ سکو در رتبه چهارم جهان قرار دارد. این ایستگاه با ۲ هزار و ۱۰۰ حرکت قطار و ۷۰۰ هزار مسافر در روز یکی از پر رفت‌ و آمد‌ترین ایستگاه‌های اروپا محسوب می‌شود.

رتبه پنجم: ایستگاه راه آهن ناپل

بزرگترین ایستگاه‌های قطار جهان کدامند؟ 22 | آفکو

 

منبع:  انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا