تجهیزات حمل و نقلتجهیزات حمل و نقل دریایی
موضوعات داغ

بزرگ ترین کشتی های جهان

حمل و نقل کالا

بزرگ ترین کشتی های جهان

 

۱- کشتی Knock Nevis

 

بزرگ ترین کشتی های جهان 24 | آفکو

بزرگ ترین کشتی های جهان 25 | آفکو

کشتی نفتکش «Knock Nevis» که در آخرین سفرش نام آن به «Mont» تغییر پیدا کرد، سوپر نفتکشی است که در سال ۲۰۰۹ از دور خارج شد و از بزرگ ترین کشتی های جهان است . نفتکش فوق بزرگ ترین شیء متحرک ساخت دست بشر بود که طول آن از ارتفاع ساختمان امپایر استیت نیز بلندتر بود. این نفتکش دقیقاً ۴۵۸٫۴۵ متر طول داشت و وزن آن ۲۶۰٫۹۴۱ تن بود. «Knock Nevis» در سال ۱۹۷۹ توسط کمپانی «Sumitomo Heavy Industries» در ژاپن ساخته شد و در سال ۱۹۸۸ در تنگه هرمز و در بحبوحه جنگ بین ایران و عراق آسیب دید و سپس تعمیر و نام آن به «Happy Giant» تغییر داده شد.

این نفتکش در سال ۱۹۹۱ توسط کمپانی نروژی «Jorgen Jahre» خریداری و نام آن به «Jahre Viking» تغییر داده شده و به مدت ۱۳ سال با همین نام به یکه تازی در دریاها ادامه داد. در نهایت این نفتکش توسط کمپانی «Olsen Tankers» خریداری شده و نام آن به «Knock Nevis» تغییر یافت. این کشتی بیش از ۳۵ خدمه داشت و سرعت آن با استفاده از یک سیستم پیشرانه که قطری برابر با ۹ متر داشت به ۳۰ کیلومتر در ساعت می رسید.

۲-سوپرنفتکش های کلاس TI

بزرگ ترین کشتی های جهان 26 | آفکو

بزرگ ترین نفتکش هایی که هنوز هم در سرویس هستند سوپرنفتکش های کلاس TI هستند که در واقع ناوگانی از نفتکش ها بوده و به چهار فروند TI آفریقا، TI آسیا، TI اروپا و TI اقیانوسیه اطلاق می شوند. این نفتکش های غول پیکر در سال ۲۰۰۳ توسط کمپانی «Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering» در اوکپو کره جنوبی و برای کمپانی «Hellespont» ساخته شدند. طول این کشتی ها از نفتکش «Knock Nevis» حدود ۷۸ متر کوتاه تر بوده و حدود ۳۸۰ متر طول دارند. وزن این نفتکش ها حدود ۲۳۴٫۰۰۶ تن بوده و می توانند با سرعت حداکثری ۳۰٫۵ کیلومتر در حالت کاملاً پر از نفت، در آب حرکت کند. دو فروند از این کشتی ها در سال ۲۰۱۰ به انبارهایی برای ذخیره نفت تبدیل شدند اما دو فروند دیگر هنوز در حال حمل نفت در دریاها هستند و از بزرگ ترین کشتی های جهان است .

۳- کشتی های Q-max

بزرگ ترین کشتی های جهان 27 | آفکو

بزرگ ترین کشتی های جهان 28 | آفکو

بزرگ ترین کشتی های حمل گاز طبیعی مایع در جهان کشتی های موسوم به Q-max هستند. این کشتی ها وزنی بالغ بر ۱۶۲٫۴۰۰ تن داشته و طول آن ها ۳۴۵ متر است. کشتی های Q-max گنجایش بیش از ۲۶۶٫۰۰۰ متر مکعب گاز را داشته و با سرعت ۳۶٫۱۱۴ کیلومتر در دریا حرکت می کنند. در کل ۱۴ فروند از این کشتی ها وجود داشته و هر یک نام خاص خود را دارند. این کشتی ها توسط کمپانی های سامسونگ، هیوندای و دوو ساخته شده و اولین فروند از آن ها در سال ۲۰۰۷ به نام «Mozah» در کره جنوبی تکمیل شد. تمامی این کشتی ها به شرکت حمل و نقل گاز قطر با نام «نخیلات» تعلق دارند.

۴- کشتی کانتینربر CSCL Globe

بزرگ ترین کشتی های جهان 29 | آفکو
در نوامبر سال ۲۰۱۴، مراسم نامگذاری بزرگ ترین کشتی کانتینربر جهان با نام «CSCL Globe» برگزار شد. این کشتی اولین فروند از پنج فروند کشتی ۱۹ هزار تنی بود که توسط خطوط حمل و نقل کانتینری چین در سال ۲۰۱۳ سفارش و ساخته شد. این کشتی توسط یک موتور الکتریکی با قدرت ۷۷٫۲۰۰ اسب بخار تغذیه شده و از لحاظ کارآیی موتور آن می تواند با دیگر کشتی های کانتینربری که ۱۰ هزار تن وزن دارند مقایسه شود. این موتور حدود ۲۰ درصد نسبت به دیگر کشتی های مشابه انرژی مصرف می کند.در سال ۲۰۱۱ کمپانی «Maersk» سفارش ساخت ۲۰ فروند از این کشتی های کانتینربر « Maersk Triple E Class» به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار برای هر فروند را در قالب دو قرارداد به کمپانی کشتی سازی دوو ارائه داد. کشتی های سفارش شده کمی کوچک تر از کشتی «CSCL Globe» بوده و ۱۸ هزار تن وزن دارند اما از لحاظ طول و سرعت با این کشتی ها یکسان هستند. این کشتی های کانتینتربر در حال حاضر کارآمدترین کشتی ها از لحاظ مصرف بهینه سوخت هستند که در دریاها حضور دارند.

۵- کشتی مسافربری «Oasis of the Seas» 

بزرگ ترین کشتی های جهان 30 | آفکو

کشتی مسافربری «Oasis of the Seas» در کنار دو کشتی مشابه دیگر به نام های «Allure of the Seas» و «Harmony of the Seas» بزرگ ترین کشتی های مسافربری امروز جهان هستند که توسط کمپانی «Royal Carribean» ساخته شده اند. این کشتی ها به ترتیب در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ ساخته شدند.
هر یک از این کشتی های مسافربری غول پیکر ۳۶۰ متر طول داشته و می توانند حداکثر ۶٫۲۹۶ مسافر را علاوه بر ۲٫۳۹۴ خدمه در خود جای دهند. کشتی های فوق سریع ترین کشتی ها در سایز خود بوده و با سرعت حدود ۴۲ کیلومتری در دریا حرکت می کنند و وزن هر یک از آن ها حدود ۲۲۵٫۲۸۲ تن است.در درون این کشتی ها مکان های تفریحی و ورزشی کافی برای سرگرم نگه داشتن مسافران ساخته شده است که از آن ها می توان به شبیه سازهای موج سواری، سالن اسکیت و دیوارهای صخره نوردی به ارتفاع ۱۳ متر، استخرهای شنا، یک زمین بسکتبال با اندازه واقعی و یک پارک آبی اشاره کرد. هزینه ساخت نمونه اول این کشتی های مسافربری بیش از ۹۰۰ میلیون دلار برآورد شده است که آن را به گران قیمت ترین کشتی تجاری تاریخ بشر تبدیل می کند و از بزرگ ترین کشتی های جهان است .

۶- کشتی مسافربری RMS Queen Mary 2

بزرگ ترین کشتی های جهان 31 | آفکو

بزرگ ترین کشتی اقیانوس پیمای حاضر در اقیانوس اطلس کشتی مسافربری « RMS Queen Mary 2» است بعد از کشتی ملکه الیزابت ۲ بزرگ ترین کشتی اقیانوس پیمایی است که از سال ۱۹۶۹ تاکنون ساخته شده است. این کشتی توسط ملکه الیزابت دوم در سال ۲۰۰۴ و به افتخار کشتی ملکه الیزابت اول نامگذاری شده که ساخت آن در سال ۱۹۳۶ تکمیل شد.

کشتی « RMS Queen Mary 2» در حال حاضر تنها کشتی مسافربری قاره پیمایی است که بین بندر ساوت همپتون و نیویورک فعالیت می کند. طول این کشتی ۳۴۵ متر بوده و وزن آن ۱۴۸٫۵۲۸ متر است. همچنین این کشتی می تواند ۲٫۶۲۰ مسافر را علاوه بر ۱٫۲۵۳ خدمه در خود جای داده و با سرعت ۵۶ کیلومتر در دریا حرکت می کند. اگر چه این کشتی در مقایسه با کشتی های مورد قبلی ۱۵ متر کوتاه تر است اما همچنان بزرگ ترین کشتی مسافربری اقیانوس پیما شناخته می شود.

تفاوت بین کشتی اقیانوس پیما با کشتی های مورد قبلی که به «کروز لاینر» مشهور هستند در این است که کشتی های اقیانوس پیما به منظور انتقال مسافر از نقطه ای به نقطه دیگر طراحی شده اند در حالی که کشتی های کروز لاینز تفریحی بوده و بعد از گشت زدن در دریا به نقطه اول خود باز می گردند.

البته این تنها تفاوت نیست زیرا اقیانوس پیماها که برای سفرهای طولانی طراحی شده اند معمولاً با شرایط جوی بد در اقیانوس مواجه می شوند. به همین دلیل این کشتی ها باید محکم تر و قدرتمندتر از کروز لاینرها بوده و دماغه آن ها باریک تر و بلندتر باشد. کشتی های کروز لاینر معمولاً تنها در ایام تعطیلات فعالیت می کنند و به همین دلیل احتمال مواجهه آن ها با آب و هوای بد و شرایط ناگوار در دریا کمتر است. سرعت برای کروز لاینرها موضوع مهمی نیست و نسبت به اقیانوس پیماها در مصرف سوخت بهتر عمل می کنند.

۷- کشتی جنگی (USS Enterprise (CVN-65

بزرگ ترین کشتی های جهان 32 | آفکو

وقتی که پای کشتی های جنگی به میان می آید کشتی « USS Enterprise (CVN-65)» بدون شک بزرگ ترین کشتی جنگی ساخته دست بشر است که یک ناو هواپیما و هلی کوپتربر بوده و با سوخت هسته ای کار می‌کند. این کشتی غول پیکر تاریخچه پرفراز و نشیبی داشته و تا به امروز نیز به آن به چشم یک شاهکار مهندسی نگاه می شود. کشتی « USS Enterprise (CVN-65)» ۳۴۲ متر طول دارد که آن را به بلند ترین کشتی در حال سرویس جهان تبدیل می کند.

این کشتی بیش از ۴٫۶۰۰ خدمه داشته و با سرعت ۳۸٫۷ کیلومتر در ساعت در دریا حرکت می کند. این کشتی قرار بود پس از ۵۱ سال خدمت مداوم در سال ۲۰۱۳ از رده خارج شود که البته تاکنون خبری در این مورد مخابره نشده است اما این بیشترین سال های خدمتی است که یک ناو در ناوگان دریایی ایالات متحده داشته است.

۸- کشتی بادبانی The Club Med 2

بزرگ ترین کشتی های جهان 33 | آفکو

کشتی بادبانی « The Club Med 2»
در سال ۱۹۹۲ در بندر لو هاور فرانسه به آب انداخته شد و یکی از بزرگ ترین کشتی های بادبانی جهان به شمار می آید. این کشتی ۱۹۴ متر طول داشته و وزن آن به ۱۴٫۹۸۳ تن می‌رسد. کشتی « The Club Med 2» می تواند ۳۸۶ مسافر را علاوه بر ۲۱۴ خدمه در خود جای دهد. سرعت این کشتی به ۱۹ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت رسیده و در حال حاضر به عنوان یک کشتی تفریحی عمل می کند.این کشتی در آب های دریای مدیترانه و دریای آدریاتیک در فصل تابستان و دریای کارائیب در فصل زمستان به مسافران سرویس می دهد. کشتی «The Club Med 2» دارای ۵ دکل بادبانی است، برای جایگیری از سیستم الکترونیکی استفاده کرد و از کارآیی بسیار بالایی برخوردارند.همچنین نیروی هفت بادبان آن که توسط کامپیوتر و دو موتور الکتریکی کنترل می شوند با چهار ژنراتور دیزلی به صورت ترکیبی عمل خواهند کرد. این سیستم هیبریدی به کشتی «The Club Med 2» امکان می دهد که دائماً بتواند بین سوخت و انرژی پاک گزینه بهتر را با توجه به شرایط انتخاب کند. این کشتی از دماغه کم ارتفاع تری نسبت به دیگر کشتی های مسافربری تفریحی برخوردار است که به آن امکان می دهد بیشتر از دیگر کشتی ها با بنادر نزدیک شود. کشتی «The Club Med 2» معمولاً هنگام شب سفر کرده و هر صبح توقف می کند. همچنین این کشتی دارای سالن رقص باله، کازینو، محل برگزاری کنسرت موسیقی، سالن ورزش های آبی و بسیاری دیگر امکانات تفریحی است.

۹- قایق غول پیکر PlanetSolar

بزرگ ترین کشتی های جهان 34 | آفکو

یکی از مواردی که کمتر و به ندرت در صنعت کشتی سازی مورد استفاده قرار می گیرد، انرژی خورشیدی است. نیاز با داشتن صفحات خورشیدی بزرگ کار را برای ساخت کشتی های مسافری یا باربر با استفاده از این ساختار مشکل کرده است. با این وجود تیم سازنده قایق «PlanetSolar» یک قایق خورشیدی ۳۱ متری ساخته که عرض آن ۱۵ متر است و می تواند ۱۰۳٫۴ کیلووات انرژی خورشیدی را برای تغذیه موتور ۲۰ کیلوواتی خود جذب و می‌تواند با سرعت ۱۵ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

برای ساخت این قایق ۶۰ تنی بیش از ۲۴ میلیون دلار هزینه شده است و بزرگ ترین قایق خورشیدی جهان به شمار می آید. قایق «PlanetSolar» ساخت یک کمپانی در شمال آلمان است و در سال ۲۰۱۰ پس از ۱۴ ماه روند ساخت به آب انداخته شد. پنل های خورشیدی به کار رفته در این قایق با راندمان ۲۲ درصد بهترین عملکرد و راندمان را در میان صفحات خورشیدی دارند.

منبع: حمل و نقل بین المللی دنیا رهنورد
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا