حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

بهترین ماینر بیت کوین در 2021

حمل و نقل بین المللی

بهترین ماینر بیت کوین در 2021

 

استخراج بیت‌کوین که مهمترین و اصلی‌ترین ارز دیجیتال در بازار است، می‌تواند بسیار سودآور باشد، اما این امر به سخت‌افزار کم‌مصرف و درک عمیقی از قواعد و قوانین بلاک‌چین نیاز دارد. در این مقاله ما بهترین ماینر بیت کوین برای استخراج را معرفی می‌کنیم. باما همراه باشید.

برای استخراج بیت‌کوین به سخت‌افزار تخصصی استخراج بیت‌کوین به نام دستگاه‌های   ASIC (application-specific integrated circuit) نیاز است.

بهترین ماینر بیت کوین در 2021 6 | آفکو

امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در بازار وجود دارد. این ماینرها برنده یک مسابقه سخت از بین هزاران ماینر موجود در بازار بوده و برای استخراج بسیار عالی هستند.

بلاک‌چین بیت‌کوین از مقدار زیادی قدرت پردازشی برای حل مسائل ریاضی بسیار پیچیده و امن کردن شبکه خود استفاده می‌کند و به همین دلیل باید سخت‌افزار قدرتمندی داشته باشد.

 

قیمت ماینر بیت‌ کوین

هزینه و قیمت ماینرهای بیت‌کوین باتوجه‌به میزان استخراج و قدرت آن متفاوت است. دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در سطح ورودی (استخراج بیت‌کوین ارزان) می‌توانند هزینه نسبتاً کمی داشته باشند. درحالی‌که ماینرهای با کارایی بالا  قیمتشان می‌تواند بیش از 10،000 دلار باشد. هنگام ارزیابی این ماینرها با هدف استخراج بیت‌کوین، باید قدرت سخت‌افزار را در مقابل میزان برقی که مصرف می‌کند، همراه با هزینه برق در منطقه خود بسنجید.

در این مقاله، ما 10 تا از بهترین ماشین‌آلات سخت‌افزاری استخراج بیت‌کوین را در سال 2020 را با ارائه آنالیز در نرخ هش (هش ریت)، قدرت و سود بالقوه بررسی می‌کنیم.

 

بهترین ماینر بیت کوین در 2021 7 | آفکو

نکات مهم برای خرید دستگاه استخراج بیت‌کوین

استخراج بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی شبکه بیت‌کوین در سال 2009 به میزان چشمگیری تغییر کرده است. در طی چند سال اول فعالیت شبکۀ بیت‌کوین، استخراج بیت‌کوین را می‌توان تقریباً بر روی هر رایانه خانگی با پردازنده مرکزی (cpu) نسبتاً قدرتمند انجام داد.

با رشد شبکه بیت‌کوین، فرایندهای محاسباتی موردنیاز برای ایمن‌سازی شبکه بیت‌کوین به طور فزاینده‌ای پیچیده شد و ماینرها مجبور به تغییر پردازنده‌های گرافیکی (GPU) قدرتمندتر شدند، تا پاسخگوی تقاضا باشند.

سرانجام، نیاز به سخت‌افزار با قدرت هش بالا  و سرعتی که ماینر استخراج می‌کند، منجر به ایجاد سخت‌افزار اختصاصی ASIC  شد.

ماهیت سخت‌افزارASIC  اختصاصی به استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اجازه می‌دهد تا با استفاده از برق کمتر، سریع‌تر استخراج کنند. سخت‌افزار ASIC اکنون برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ضروری است . هنگام انتخاب بهترین سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین، سه فاکتور اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

قیمت

قیمت ماینرهای بیت‌کوین بر اساس کارایی عملیاتی، دوام و قدرت محاسباتی متفاوت است. به‌عنوان یک قاعده، سخت‌افزار ارزان‌تر بازده کم و سودآوری کمتری خواهد داشت. هزینه سخت‌افزار استخراج باید در هر تجزیه‌وتحلیل سودآوری لحاظ شود.

نکته: طول عمر ماینر هم یکی از موارد قابل‌توجه است.

 

بهره‌وری

ماینر بیت‌کوین اساساً برای تبدیل برق به بیت‌کوین (BTC) طراحی شده است. اگر مطمئن نیستید که چگونه بهترین دستگاه استخراج بیت‌کوین را انتخاب کنید، تمرکز بر بهره‌وری انرژی بهترین مکان برای شروع است.

 

نرخ هش

هش ریت (Hash rate) نرخی است که در آن سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین قادر به انجام عملیات ریاضی فشرده است. به زبان ساده، هرچه میزان هش سخت‌افزار بیشتر باشد، احتمال اینکه استخراج‌کننده یا استخر استخراج‌کننده که سخت‌افزار برای آن کار می‌کند، مسئله بعدی بلاک‌چین بیت‌کوین را حل کند، بیشتر است. به طور معمول، سخت‌افزار با نرخ هش بالاتر گران‌تر است

به‌طورکلی، بهترین ماینر بیت‌کوین مقرون‌به‌صرفه‌ترین و سودآورترین ماینر است.  توسعه دستگاه‌های ماینر طی دهه گذشته به‌سرعت تسریع شده است، با سخت‌افزار جدیدی که سالانه منتشر می‌شود و اغلب سخت‌افزار قدیمی را منسوخ می‌کند.

بهترین دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین در 2021

ماینر بیتمین آنت ماینر اس ۵
  • Bitmain AntMiner S5

Bitmain Antminer S5  آخرین و بهترین پیشنهاد تولیدکننده ماینر مستقر در پکن نیست، اما با این‌وجود ارزش بسیار خوبی برای پول و کارایی ارائه می‌دهد. برخلاف مدل‌های بعدی مانند S7 و S9، AntMiner S5  با ولتاژ پایین‌تر 115 ولت کار می‌کند و به طور متوسط ​​560 وات ماین می‌کند.

کمبود انرژی موردنیاز S5، آن را به یک سطح ایده‌آل در استخراج بیت‌کوین تبدیل می‌کند که قادر به ارائه کارایی چشمگیر است.  S5 تقریباً به‌ازای هر 0.51 وات سرعت هش 1 GH / s تولید می‌کند که برابر با 0.51 J / GH است.

S5  برای استخراج خانگی در سطح ورود به دنیای ماین مناسب است و دارای مشخصات کم‌وزن در کمتر از 2.5 کیلوگرم است.

ماینر بیتمین آنت ماینر اس 7
  • Bitmain AntMiner S7

Bitmain AntMiner S7  یکی دیگر از مدل‌های قدیمی و محبوب از محصولات Bitmain  که همچنان یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های موجود است. S7 با مصرف کمتری نسبت به S5 ، در سراسر مزارع استخراج بیت‌کوین مستقر در چین گسترده است.

درحالی‌که S7 سود قابل قبولی بسته به قیمت برق دارد، کارایی آن هم به برق مصرفی و هم به دمای محیط بستگی دارد – S7 به‌ویژه نسبت به محیط‌های گرم‌تر از 27 درجه سانتیگراد حساس است.

به‌طورکلی،S7  برای مکان‌های مستقر در آب‌وهوای خنک مناسب‌تر است، زیرا هزینه خنک‌کننده صرفه‌جویی می‌شود و سودآوری بیشتری دارد.

 

 

ماینر بیتمین آنت ماینر اس9
  • Bitmain AntMiner S9

Bitmain AntMiner یکی از بهترین ماینر‌ها بیت کوین برای استخراج است که به‌عنوان کارآمدترین و قدرتمندترین ماینر بیت‌کوین در بازار شناخته می‌شود، هش‌ریت بسیار چشمگیر 14 TH / s و مصرف برق بسیار کم.

قدرت هش بالای S9 + با پاور Antminer 1600 وات، S9  دوبرابر کارایی S7 با 0.1 ژول در هر گیگاهش دارد و فقط 300 وات بیشتر از مدل قبلی است. از نکات مهم S9 می‌توان به صدای بلند صدای هنگام ماین کردن اشاره کرد – S9 برای ماین خانگی نامناسب است. زیرا قاب محکم 4.7 کیلوگرم تمایل به زیاد کردن صدا هنگام ماین دارد.

ماینر بیتمین آنت ماینر t9
  • AntMiner T9

AntMiner T9  که در آگوست 2017 منتشر شد، همچنان یکی از قدرتمندترین ماینرهای موجود در بازار است و همچنین یکی از گران‌ترین دستگاه‌ها است. T9  از نظر عملکرد و کارایی اغلب با S9 مقایسه می‌شود اما شامل برخی پیشرفت‌های قابل‌توجه در کیفیت تراشه است که ثبات سخت‌افزار را افزایش می‌دهد.

AntMiner T9  در حدود 1450 وات مصرف می‌کنند که تقریباً 11.5 TH / s و بازده 0.126 J / GH تأمین می‌کنند. آنالیز سودآوری فقط بر اساس عملکرد T9 را از نظر سودآوری در زیر S9 قرار می‌دهد، اما پیشرفت‌های پایداری T9 را به گزینه قابل‌اطمینان‌تری برای عملیات استخراج در مقیاس کوچک‌تر تبدیل می‌کند.

ماینر اوالون ۷۴۱
  • AvalonMiner 741

یکی دیگر از بهترین ماینر‌های بیت کوین برای استخراج AvalonMiner 741 است که در آوریل 2017 منتشر شد، این ماینر خانگی بیت‌کوین را در مقیاس کوچک‌تری با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.  741 که توسط Canaan ساخته شده است، نسبت به مدل قبلی  Avalon 721 ، یک طراحی خنک‌کننده جدید و یک چیپ ست قوی‌تر دارد.

Avalon 741  با 88 تراشه و یک مکانیزم خنک‌کننده جدید همراه است که در کنار هیت سینکرهای دوتایی که جریان هوا را در دستگاه افزایش می‌دهد. این ماینر هش ریت 7.3 TH / s را با نرخ بهره‌وری انرژی 0.16   J / GH که بسیار کارآمدتر از سایر ماینرها در همان محدوده قیمت ارائه می‌دهد.

انت ماینر l3+
  • +Bitmain AntMiner L3

L3 + Bitmain  یکی از محبوب‌ترین ماینرها جهان برای ماینرهای اسکریپت است و صرفاً در استخراج این الگوریتم خاص متمرکز است.  L3 + بر اساس تراشه BM1485 ساخته شده است که پیشرفت قابل‌توجهی را نسبت به چیپست قبلی در ماینر L3  و 2 برابر شدن میزان هش و کشش قدرت را دارد.

L3  میزان هش 504 MH / s را با مصرف برق 800W فراهم می‌کند. اجرای هش بالاتر با L3 + منجر به مصرف شدید برق می‌شود، اما پایین آمدن قیمت دستگاه در مقایسه با مدل‌های گران‌تر مانند Innosilicon LTCMaster  باعث می‌شود L3 + بهترین استخراج‌کننده برای اسکریپت باشد.

ماینر بیتمین آنت ماینر d3
  • Bitmain AntMiner D3

Bitmain Antminer  ماینر مدل قبلی  Bitmain 2018 D5 ASIC است، اما یک دستگاه بسیار محبوب برای استخراج گه به‌صورت ویژه برای استخراج Dash است. این ماینر در حال حاضر کارآمدترین استخراج‌کننده برای استخراج Dash و مزایای عمده رقابتی را نسبت به سایر دستگاه‌ها ارائه می‌دهد.

D3 با سرعت مصرف 19.3 گیگاهرتز در ثانیه، با سرعت مصرف برق فقط 1350 وات ارائه می‌شود . میزان بازده تحقق‌یافته D3 برابر 0.07 J / MH است.

در مقایسه با iBeLink DM384M که دارای قدرت مشابهی است و فقط 384 مگاهرتز در ثانیه تولید می‌کند، D3 همچنان گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری است.

ماینر دراگون مینت t1
  • Dragonmint T1

یکی دیگر از بهترین ماینر‌ها برای استخراج بیت کوین Dragonmint T1 است که توسط Halong Mining تولید شده است، یک ماینر بسیار فوق‌العاده و قدرتمند است که 16TH / s را با مصرف برق بسیار کم ارائه می‌دهد.

T1  فناوری ASICBoos دارد که هنگام کار با الگوریتم بیت‌کوین، 20 درصد افزایش بهره‌وری اضافی را فراهم می‌کند.  قابل‌ذکر است، T1  از چیپست DM8475 استفاده می‌کند که سود بالاتری نسبت به پیشنهاد S9 Bitmain دارد.

واتس ماینر m3x
  • WhatsMiner M3X

WhatsMiner M3X  توسط Pangolin Miner تولید می‌شود و قابلیت‌های خاصی را برای افرادی که مزارع این دارند فراهم می‌کند که با مصرف زیاد برق و حجم عملیاتی بسیار بلند محدود نمی‌شوند.

M3X  گزینه ایده آلی برای ماین کردن در خانه نیست، خود دستگاه 12 تا 13 TH / s با مصرف برق که بین 1900W تا 2100W متغیر است. با استفاده از فناوری تراشه 28 نانومتری ASIC ، M3X  از طریق WhatPower P5  تغذیه می‌شود که به طور مشخص، با ولتاژ 110-120 ولت کار نخواهد کرد و برای کارکردن به ولتاژ اصلی 180-240 ولت نیاز دارد.

ماینر اوالون ۶
  • Avalon6

در حال حاضر Avalon6 بهترین ماینر بیت‌کوین برای استخراج بیت‌کوین در خانه است که عملکرد قابل‌توجهی را با صدای کم و قدرت قابل‌قبول با قیمت مناسب ارائه می‌دهد. درحالی‌که Avalon6 میزان هش قابل‌توجهی کمتری نسبت به Bitmains Antminer S7 یا S9 با سرعت 3.5 TH / s فراهم می‌کند، انتشار صدای بسیار کم دستگاه  Avalon6  فقط  55dB  سروصدا تولید می‌کند.

فرکانس استاندارد 500 مگاهرتز Avalon6 را می‌توان از طریق کنترل فرکانس تنظیم کرد که آن را می‌توان اورکلاک کرد.

 

منبع: سپاهان همراه

ماینر بیت‌کوین اساساً برای تبدیل برق به بیت‌کوین (BTC) طراحی شده است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا