اخبار
موضوعات داغ

بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ۶ فرودگاه؛ پایان سال

حمل و نقل بین المللی

بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ۶ فرودگاه؛ پایان سال

 

مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ILS/DME فرودگاه رشت از برنامه ریزی برای بهره برداری از این سامانه در۶ فرودگاه دیگر تا پایان امسال خبر داد

مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ILS/DME فرودگاه رشت از برنامه ریزی برای بهره برداری از این سامانه در۶ فرودگاه دیگر تا پایان امسال خبر داد.
سیامک بهنام ۱۲ خرداد ماه امسال، افزود: امسال شاهد افتتاح پروژه های متعددی در حوزه ارتباطات و ناوبری هوایی هستیم که در این راستا DVOR/DME فرودگاه ارومیه در اردیبهشت ماه بهره برداری شده و اکنون شاهد افتتاح سامانه ILS/DME فرودگاه رشت هستیم.
بهنام عنوان کرد: امسال سال تجهیزات ناوبری است و در نیمه نخست 1400 شاهد اتمام نصب و راه اندازی ILS/DME در فرودگاه های مهرآباد، امام خمینی و ساری و در نیمه دوم نیز در فرودگاه های مشهد، اهواز و بندرعباس خواهیم بود.
وی تاکید کرد: از مرداد سال گذشته انجام مقدمات کار آغاز و جمع آوری سایت قدیم سامانه کمک ناوبری فرودگاه رشت و نصب سامانه جدید و انجام وارسی پروازی با حدود ۱۰۰۰ نفر روز، انجام شد و در اوایل خرداد امسال پایان یافت.
بهنام گفت: سامانه کمک ناوبری ILS/DME فرودگاه رشت از جدیدترین و بروزترین آن در سطح دنیا بوده و از بعد نرم افزاری و سخت افزاری ارتقاء یافته است و تاثیر بسزایی در افزایش ایمنی پروازها و کاهش کنسلی و تاخیر پروازها خواهد داشت.
 بهنام عنوان کرد: طبق قرارداد منعقد شده در خرید و نصب شش دستگاه کمک ناوبری مبلغ درنظر گرفته شده برای نصب و کامیشنینگ هر دستگاه توسط شرکت خارجی 60 هزار یورو بود که با قبول مسوولیت متخصصان داخلی این مبلغ از قرارداد حذف شد و با وجود اینکه به دلیل تحریم و کرونا نماینده شرکت خارجی جهت نظارت نیز در پروژه نصب حاضر نبود این کار به بهترین شکل به انجام رسید.
مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی افزود: با بهره برداری از این پروژه با توجه به اینکه با دید افقی تا حداقل ۵۵۰متر نیز امکان نشست پروازها وجود دارد، شاهد کاهش تاخیر و لغو پروازها در این فرودگاه خواهیم بود و در صورت ارتقاء سیستم روشنایی فرودگاه به CAT2، با این سامانه حداقل دید برای لندینگ به ۳۵۰ متر هم کاهش خواهد یافت.
بهنام تاکید کرد: تیم کارآمدی از متخصصان ستاد و فرودگاه رشت در این پروژه مشارکت داشته و بسیجی وار کار کرده اند تا بهترین سامانه کمک ناوبری ILS/DME در این فرودگاه نصب شود که دقیق تر از پروژه های نصب شده توسط شرکت های خارجی انجام شده است.
وی افزود: با بروز رسانی تجهیزات ارتباطی و ناوبری در سالهای گذشته و سال جاری، تا سال های متمادی مشکلی در حوزه تجهیزات ارتباطی، ناوبری در فرودگاه رشت نخواهیم داشت. وی ادامه داد: با داشتن سرمایه های انسانی متخصص در سطح کشور، می توانیم فروش تمامی خدمات مهندسی شامل سایت یابی، نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری تجهیزات CNS و کمک بازرسی را در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

منبع: تین نیوز

بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ۶ فرودگاه؛ پایان سال 4 | آفکو

مدیرکل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ILS/DME فرودگاه رشت از برنامه ریزی برای بهره برداری از این سامانه در۶ فرودگاه دیگر تا پایان امسال خبر داد

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا