حمل و نقل بین المللیصادرات و واردات
موضوعات داغ

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه

لجستیک و حمل و نقل

13 / 100

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه

 

ترکیه سیاست صنعتی سازی صادرات محور را در قالب تصمیمات و برنامه های تثبیت متعدد آغاز کرده است که منجر به افزایش مثبت صادرات شده است. در این میان بیشترین تغییر مربوط به صادرات در حوزه صنایع تولیدی است که یکی از بخش های مهم اقتصاد است. با مقایسه میزان واردات و صادرات این کشور در دو سال اخیر شاهد کاهش ارقام واردات و در عوض افزایش ارقام صادرات هستیم که نشان دهنده افزایش نرخ تولید و اتکای بیشتر به کالاها و محصولات داخلی است.

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 16 | آفکو

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 17 | آفکو

صادرات و واردات ترکیه در سال 2019

در زمینه صادرات ترکیه بیشترین سهم مربوط به حمل و نقل است. ترکیه در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه ساخت و مونتاژ خودرو داشته است و یکی از موفق ترین و صادراتی ترین کشورها در این زمینه است. گزینه های دیگر شامل منسوجات است که اروپا خریدار بالقوه آن است و پس از آن ماشین آلات ساختمانی، معدن، کشاورزی و منسوجات و فلزات به ویژه آلومینیوم در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 18 | آفکو

ترکیه بیشتر ماشین آلات صنعتی و مکانیکی، فلزاتی مانند فولاد و آهن، مواد شیمیایی، دارویی و الکلی و مواد معدنی و پالایشگاهی مانند فرآورده های نفتی خود را وارد می کند.

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 19 | آفکو

 

صادرات و واردات ترکیه در سال 2020

شیوع بیماری کووید 19 از ابتدای سال جاری میلادی (2020) منجر به اقدامات پیشگیرانه و کنترلی و محدودیت هایی شده است که منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی، اختلال و آسیب جدی به اقتصاد و تجارت جهانی و روند حمل و نقل شده است. کالاها ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. ارقام رسمی نشان دهنده کاهش ارقام مبادلات ترکیه در سه ماهه اول سال 2020 است.

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 20 | آفکو

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 21 | آفکو

تاثیر واردات و صادرات بر اقتصاد ترکیه 22 | آفکو

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا