اخبار
موضوعات داغ

تاکید«بردی محمداف» بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین‌المللی

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

تاکید«بردی محمداف» بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین‌المللی

 

 

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، دومین کنفرانس جهانی سازمان ملل متحد در زمینه حمل و نقل پایدار در «پکن» برگزار شد.

تاکید«بردی محمداف» بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین‌المللی 6 | آفکو

«قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در سخنرانی خود در نشست عمومی این کنفرانس خاطرنشان کرد: این کشور به طور محکم و مداوم به همکاری های بین‌المللی در بخش حمل و نقل متعهد است.

وی ادامه داد: در جلسه کنونی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ما تلاش خود را برای تقویت حمل و نقل در مواقع اضطراری با تکیه بر مفاد قطعنامه مجمع عمومی و  تقویت ارتباط انواع حمل و نقل پایدار و قابل اعتماد ادامه خواهیم داد.

بردی محمداف تأکید کرد که توسعه پایدار در ایام کرونا و پسا کرونا به ابتکار ترکمنستان در 29 جولای امسال تصویب شد.

وی افزود: امروزه، بیش از هر زمان دیگری، تصمیمات هماهنگ، مسئولانه و دوراندیشانه با هدف به حداقل رساندن پیامدهای بحران و دستیابی به شاخصهای پایدار در رشد اقتصادی مهم است.

بردی محمداف تأکید کرد: ترکمنستان  بر پایبندی خود به این اهداف و اصول تاکید می‌کند و برای همکاری سازنده برای اجرای هر چه زودتر این اهداف آماده است.

وی افزود: گفتگوی کنونی سران دولتها و روسای سازمان ملل متحد، سازمان پیمان امنیت جمعی، سازمان همکاری اقتصادی، سازمان همکاریهای شانگهای و همکاری کشورهای مستقل مشترک المنافع، کمیسیون اروپا و دیگر سازمانهای معتبر بین المللی را که بر همه زمینه های منطقه تأثیر می گذارد ، بر روی یک پلتفرم گردهم آورده است.

تاکید«بردی محمداف» بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین‌المللی 7 | آفکو

بردی محمد اف ادامه داد: در این رویداد نمایندگان بخش خصوصی و جامعه مدنی نیز حضور داشتند.

این کنفرانس با عنوان «حمل و نقل پایدار ، توسعه پایدار»  بر اهمیت نقش حمل‌ونقل پایدار تا سال 2030 و توسعه پایدار و توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوا تاکید می‌کند.

این کنفرانس بستری را برای همکاری متقابل و توسعه فراگیر برای همه کشورها فراهم می‌کند، حمل و نقل و ارتباطات جهانی را ارتقا می بخشد و به بهبود اقتصاد جهانی کمک می‌کند.

اولین کنفرانس جهانی حمل و نقل پایدار در نوامبر 2016 در عشق آباد برگزار شد، این انجمن به  طیف گسترده ای از مسائل مربوط به همکاری استراتژیک مانند حمل‌ونقل پرداخت.

 

منبع: خبربان

دومین کنفرانس جهانی سازمان ملل متحد در زمینه حمل و نقل پایدار در «پکن» برگزار شد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا