اخبار
موضوعات داغ

تجارت خارجی ۶۵ میلیارد دلاری کشور در ۱۱ ماهه سال ۹۹

اخبار داخلی و خارجی

تجارت خارجی ۶۵ میلیارد دلاری کشور در ۱۱ ماهه سال ۹۹

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در آیین رونمایی از سامانه واردات و ترانزیت قرنطینه گیاهی با اشاره به رشد صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته، رونمایی از این سامانه را در جهت کمک به توسعه صادرات بخش کشاورزی و رشد تجارت خارجی عنوان کرد و گفت: طی ۱۱ ماهه سال جاری تجارت خارجی کشور به ۶۵ میلیارد دلار رسید.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران با وجود همه تحریم‌ها و فشار‌ها سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد دلار و در ۱۱ ماهه امسال ۶۵ میلیارد دلار تجارت خارجی داشت که از این میزان سهم صادرات ۳۱.۲ و سهم واردات ۳۴.۳ میلیارد دلار است.

تجارت خارجی ۶۵ میلیارد دلاری کشور در ۱۱ ماهه سال ۹۹ 6 | آفکو

وی افزود: هدف تمامی تحریم‌ها این است که روابط ایران با سایر کشور‌ها کمرنگ شود و تعاملات اقتصادی و تجارت خارجی کاهش یابد، این در حالی است که تعامل با نظام اقتصاد بین‌الملل مورد تاکید مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است و باید به این سمت پیش برویم.

زادبوم ادامه داد: در شرایط سخت تحریم و فشار‌های اقتصادی تنها بخشی که صادرات آن با رشد همراه بوده صادرات بخش کشاورزی است و از آنجایی که توسعه تجارت خارجی و صادرات محصولات کشاورزی مورد توافق همه است، شرایط صادرات این محصولات و واردات نهاد‌ها‌ی مورد نیاز باید فراهم شود کند.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه آشنایی و تسلط بر موافقت‌نامه‌های بین‌المللی برای رشد صادرات ضروری است، گفت: به این دلیل که ما عضو سازمان تجارت جهانی نیستیم، به بسیاری از مقررات بین‌المللی تجارت جهانی مسلط نیستیم و ضروری است در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع خبر : اطلس خبر

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

تجارت خارجی ۶۵ میلیارد دلاری کشور در ۱۱ ماهه سال ۹۹ 7 | آفکو

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا