اخبار
موضوعات داغ

تجارت زباله؛ ترکیه مقصد اصلی صادرات پسماند اروپاست

اخبار خارجی و داخلی

تجارت زباله؛ ترکیه مقصد اصلی صادرات پسماند اروپاست

 

ترکیه با واردات ۱۳.۷ میلیون تن مقصد اصلی پسماند‌های تولید شده در اتحادیه اروپا بوده که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۰۴ تقریبا ۳ برابر شده است.

به گزارش «انرژی امروز» از یورو نیوز، اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) اعلام کرد که حجم صادرات زباله ۲۷ کشور عضو این اتحادیه با افزایش ۷۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۰۴ به حدود ۳۲.۷ میلیون تُن در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

تجارت زباله؛ ترکیه مقصد اصلی صادرات پسماند اروپاست 8 | آفکو

بر پایه گزارش یورواستات، ترکیه با واردات ۱۳.۷ میلیون تن مقصد اصلی پسماند‌های تولید شده در اتحادیه اروپا بوده که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۰۴ تقریبا ۳ برابر شده است.

این گزارش نشان می‌دهد که پس از هند، سه کشور اروپایی بریتانیا، سوئیس و نروژ مهمترین مقصد صادرات زباله‌های تولید شده در اتحادیه اروپا هستند.

تجارت زباله؛ ترکیه مقصد اصلی صادرات پسماند اروپاست 9 | آفکو

یورواستات همچنین گزارش داده که پاکستان در سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد اصلی صادرات زباله‌های اتحادیه اروپا بدل شده و حجم صادرات پسماندها به این کشور از ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۰۴ به ۱.۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ رسیده است ولی در مقابل حجم پسماندهای ارسالی از اتحادیه اروپا به چین طی سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از اوج ۱۰.۱ میلیون تنی آن در در سال ۲۰۰۹ به ۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.

ترکیب پسماندهای صادراتی از اتحادیه اروپا را اقلامی از جمله فلزات، کاغذ، پلاستیک، پارچه، چوب، شیشه، پسماندهای حیوانی و گیاهی و زباله‌های شهری تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر استفاده مجدد و بازیافت پسماندهای صنعتی به صنعتی سودآور در برخی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا بدل شده و همین امر تقاضا برای تجارت پسماندها را افزایش داده است.

تجارت زباله؛ ترکیه مقصد اصلی صادرات پسماند اروپاست 10 | آفکو
منبع: انرژی امروز
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا