حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

حمل و نقل دریایی

8 / 100

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

 

آن دسته از افرادی که مدام در سفر هستند با این اصطلاح آشنایی کامل دارند. مسافرینی که پروازهای طولانی دارند و یا برای رسیدن به مقصد پروازهای دارای توقف را انتخاب می‌کنند، بایستی زمانی را برای تعویض هواپیما، انجام کارهای مربوط به پرواز بعدی، مانند گرفتن کارت پرواز و یا در برخی از موارد جابجایی بار، در سالن ترانزیت هواپیما سپری کنند. این زمان سپری شده در سالن ترانزیت را ترانزیت فرودگاهی می‌گویند. به دلیل اینکه مسافران به طور موقت و فقط تا رسیدن زمان برای پرواز بعدی در سالن ترانزیت اقامت دارند، رعایت برخی از نکات در این خصوص ضروری است:

 

ترانزیت فرودگاهی چیست؟ 6 | آفکو

اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها کم است به نکات زیر توجه کنید:

بعد از خرید پرواز، در انتخاب صندلی دقت کنید و صندلی را انتخاب کنید که کمترین فاصله با درب خروجی را داشته باشد تا بتوانید زودتر از بقیه مسافرین از هواپیما خارج شوید.

توجه داشته باشید که شما برای مقصد بعدی مجدداً باید کارت پرواز دریافت کنید، پس دقت کنید که این کار را در اسرع وقت انجام دهید و گیت خروجی کنترل گذرنامه را درست انتخاب کنید.

شما زمان زیادی ندارید، بنابراین تا جایی که امکان دارد از گشتن در free shop فرودگاه اجتناب کنید، چرا که ممکن است سرگرم خرید شوید و پرواز خود را از دست بدهید.

اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها زیاد است می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 

در پروازهایی که ترانزیت بین مسیرها بیشتر از ۸ ساعت باشد و شما نتوانید پرواز دیگری با ترانزیت کمتر انتخاب کنید، ایرلاین موظف است هتل و یا محل استراحتی را برای مسافر آماده کند، پس شما می‌توانید استراحت کافی در محل مناسب داشته باشید.

اما اگر هواپیمایی پروازهای بیشتری داشته باشد و خود شما ترانزیت ۸ ساعته را انتخاب کنید، دیگر ایرلاین مسئولیتی در قبال مکان استراحت شما ندارد، در اینگونه موارد مسافر می‌تواند از قبل با هواپیمایی مورد نظر هماهنگ کرده و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر در هتل‌های فرودگاهی اقامت کند.

ترانزیت فرودگاهی چیست؟ 7 | آفکو

در ترانزیت‌های کمتر از ۸ ساعت شما می‌توانید از نوشیدنی و غذای رستوران‌ها و کافه‌های سالن ترانزیت در فرودگاه استفاده کنید و از گشت و گذار درfree shop فرودگاه لذت ببرید، اما توجه کنید که زرق و برق فرودگاه‌ها باعث حواس پرتی شما نشود، چرا که باعث از دست دادن پرواز بعدی شما می‌شود.

لازم است بدانید که قوانین ایرلاین ها برای ارائه‌ی خدمات ترانزیت فرودگاهی با یکدیگر متفاوت است، پس قبل از هر تصمیمی برای خرید پرواز با ایرلاین یا آژانس هواپیمایی خود مشورت کنید.

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا