حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی از گمرک 

صادرات و واردات

8 / 100

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی از گمرک

 

ترخیص دارو از گمرک، ترخیص کار رسمی گمرک. بدون شک دارو یکی از مهم ترین مواردی است که در حین واردات آن به داخل کشور باید شرایط کیفیت آن به درستی بررسی گردد. بهره گیری از نیروی متخصص و خبره در زمینه واردات دارو از کشورهای دیگر به داخل کشور سبب کاهش هزینه های شما خواهد شد. امر واردات علاوه بر جبران کمبود در داخل کشور جهت سودآوری بالا نیز کمک خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

مجوز ورود و ترخیص دارو، مجوز ورود و ترخیص و در نهایت ثبت اطلاعات شرکت و کارخانه داروسازی مبنی بر اینکه دارو برای رفع نیاز شرکت وارد شده است، از جمله مدارکی است که شرکت واردکننده برای ترخیص کالا ملزم به ارائه آن است. . همچنین درخواست واردات و ترخیص مواد اولیه دارویی، فاکتور و پروفرم تایید شده توسط مسئول فنی، ارائه آنالیز داخلی و آنالیز سازنده، پروانه ساخت، گواهی عدم آلودگی و سوابق ترخیص از موارد ضروری است.

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی از گمرک  6 | آفکو

مدارکی دیگری که برای ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی مورد نیاز است

گواهی ثبت دارو، پروفرما و فاکتور، سابقه ترخیص، برگه آنالیز مهر شده توسط مسئول فنی، گواهی عدم آلودگی و ثبت سفارش از جمله مدارک مورد نیاز به شمار می رود. همچنین چک لیست ثبت دارو به شرح فوق اعلام شده است. نام شرکت یا کارخانه دارو سازی، نام مدیر عامل، آدرس پستی، آدرس انبار و شماره تلفن همراه مسئول فنی، آدرس ایمیل و شماره تاریخ پروانه تاسیس شرکت یا کارخانه نیز از جمله موارد قابل ذکر هستند.

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی زیر ممنوع اعلام شده است

داروهایی که دولت اجازه ترخیص آن ها از گمرک را نمی دهد، به شرح زیر اعلام شده است. آموکسی سیلین، اریترو مایسین، اکسی کدون،  بوپرنورفین، ترامادول هیدروکلراید، سودو افدرین، کدیین فسفات، گرانول نیترو گلیسرین، متادون هیدرو کلراید، پنی سیلین جی و امینو پنیسیلانیک اسید از جمله این موارد هستند.

 

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی به صورت یک روزه

نیاز به دارو یکی از مهم ترین واساسی ترین نیاز  های هر جامعه ای به حساب می آید. از آنجایی که بنا به دلایل فوریتی دارو نباید به صورت طولانی مدت در گمرک باقی بماند. از همین رو مشاوران با بهره گیری از نیروهای خبره در این زمینه در  کمترین زمان ممکن فرایند ترخیص را برای شما ممکن می سازند.

فرایند صدور مجوز واردات دارو و مواد اولیه دارویی

این فرایند به شرح زیر صورت می پذیرد. بعد از ثبت درخواست در دبیرخانه، پرونده توسط یک کارشناس بررسی خواهد شد. در مرحله بعد قوانین با فرایند کارتطبیق داده می شود. در صورتی که پرونده دارای نقص باشد برگشت داده می شود، در غیر این صورت مکاتبات لازم با گمرک و بازرگانی انجام می شود. پس از اینکه امضا انجام شد، به منظور اخذ کد رهگیری و قاچاق نبودن دارو در سامانه  ثبت می شود. در نهایت تحویل نسخه به نماینده شرکت و بایگانی یک نسخه به جهت حفظ سابقه دارو صورت می گیرد.

 

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی از گمرک  7 | آفکو

منبع: حمل و نقل دنیا رهنورد

ترخیص دارو از گمرک، ترخیص کار رسمی گمرک. بدون شک دارو یکی از مهم ترین مواردی است که در حین واردات آن به داخل کشور باید شرایط کیفیت آن به درستی بررسی گردد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا