صادرات و وارداتمحصولات در حمل و نقل
موضوعات داغ

ترخیص ورق استیل از گمرک

حمل و نقل هوایی

8 / 100

ترخیص ورق استیل از گمرک

 

یکی از مهم ترین کالاهای قابل واردات به ایران و نقش بسیار مهمی در تجارت بین المللی دارد، انواع ورق، سخت افزار و پروفیل فولادی است. که در صنایع مختلف (صنایع ساختمانی دریایی، مسکونی و تجاری، تولید لوازم خانگی، صنایع شیمیایی، آسانسورسازی، خودروسازی و …) کاربردهای متنوعی دارد. امروزه با افزایش ارتباطات در دنیا و تبادل کالاهای مختلف در قالب واردات و صادرات، می توان هر محصولی را با توجه به نیاز جامعه صنعتی به کشور وارد کرد.

اما بدیهی است که این کار بسیار تخصصی، پیچیده و پرهزینه است و انجام آن از توان یک نفر خارج است و معمولاً چند نفر در یک گروه با هم تعامل دارند و برای رسیدن به هدف پروژه تلاش می کنند. بنابراین برای ترخیص ورق های فولادی از گمرک نیاز به انجام چندین مرحله است که برای گذراندن مراحل و کیفیت پروژه کافی نیست که در نهایت می تواند  به کسب نتیجه ی دلخواه از فرآیند ترخیص با کمترین زمان و متناسب ترین هزینه منجر شود.

ترخیص ورق استیل از گمرک 4 | آفکو

واردات و ترخیص ورق فولادی

صنایع تولیدی فعال در ایران همواره برای بقای فعالیت خود نیاز به مواد اولیه و کالا دارند و اگر اینگونه نباشد چرخه فعالیت آنها مختل می شود. برخی از مواد اولیه از داخل تامین می شود. اما آنچه باید از خارج از ایران تهیه و به کشور وارد شود. بدون شک باید تمامی مراحل ترخیص از گمرک را به درستی طی کند.

حمل و نقل روق استیل

  • انواع ورق های استیل با دارا بودن خواصی مثل ضد زنگ بودن، انعطاف پذیری. درخشندگی و زیبایی ظاهری، استحکام و عمر طولانی، مقاومت در برابر تغییرات دما و تغییرات شیمیایی و در انواع مختلفی نظیر مات و براق، طرح دار و ساده، روکش دار،ضد اسید، استیل نسوز و ….. با کاربرد هایی بسیار متنوع در صنعت، قابلیت واردات به ایران به صورت گرم نورد یا سرد نورد شده. از مناطقی مثل چین، تایوان، هند، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، امارات متحده و …. را دارند.
  • معمولا این کالا به صورت رولی و یا شیت، از طریق کانتینر های بیست فوت و روش های حمل دریایی یا زمینی از کشور مبدا ارسال و در گمرکات جنوب ایران تحویل گرفته می شود.
  • برای واردات و ترخیص ورق استیل ضد زنگ باید به موارد مختلفی همانند تعرفه ها و کد گزاری های گمرکی که بر اساس ضخامت. نوع ورق و نحوه ی حمل آن ها تعیین می شوند، تسلط کامل داشت.
  • معمولا این محصول با تعرفه ی ۷۲۱۹ و با حقوق گمرکی ۴ درصدی قابلیت ترخیص از گمرک را دارد.
  • همانند سایر کالا ها، برای وارد نمودن این محصول به کشور باید تمامی مجوز های لازم استاندارد اخذ شده باشد.

 

یکی از مهم ترین کالاهای قابل واردات به ایران و نقش بسیار مهمی در تجارت بین المللی دارد، انواع ورق، سخت افزار و پروفیل فولادی است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

ترخیص ورق استیل از گمرک 5 | آفکو

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا