حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟

حمل و نقل بین المللی

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟

 

 

شهر تبریز با سابقه و تاریخچه ای که دارد زبانزد بسیاری از مردم ایران و جهان می باشد. این شهر علاوه بر جاذبه های گردشگری دارای ویژگی منحصر به فرد دیگری نیز می باشد. در نزدیکی این شهر، شهر دیگری واقع شده است که از آن ترخیص کالاها و واردات و صادرات انجام می شود. این شهر تجاری سهلان نام دارد که طی سال های زیادی برای کارهای تجاری از آن استفاده شده است. ترخیص کالا از مرز سهلان به علت قرار گرفتن این شهر در کنار مرز غربی ایران بسیار رایج است و افراد زیادی سالیانه برای این کار اقدام می کنند. روزانه به صورت میانگین سه میلیون ترخیص کالا از این مرز انجام می شود.

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟ 8 | آفکو

این مرز بسیار شلوغ و پرکار است، به طوری که در روزهای خلوت هم این مرز را به نوعی می توان شلوغ دانست. کالاهایی که از این مرز ترخیص می شوند به راحتی به فرودگاه نزدیک این شهر فرستاده شده و به مقصد اصلی ارسال می گردند. از نظر دسترسی این نقطه مرزی در شرایط بسیار عالی قرار دارد. همچنین این شهر دارای راه آهن بسیار عالی هم می باشد که بخشی از کالاها از این طریق قابل جا به جایی می باشد.

نحوه ترخیص کالا از مرز سهلان

برای این نوع ترخیص کالاها پس از ارائه مدارک لازم جهت ترخیص کالا از مرز سهلان باید اقدام شود که نحوه این کار به شرح زیر خواهد بود.

ابتدا باید دقیقا مشخص شود که شما قصد دارید دقیقا چه میزان ترخیص کالا از مرز سهلان داشته باشید ؟ و کالاهای ترخیصی شما چه می باشد؟ پس از مشخص شدن این فاکتورها شما باید به دنبال دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالا از مرز سهلان بوده و تمامی هزینه های لازم را در این مورد پرداخت نمایید.

در این گونه موارد مزایای قانونی برای راحتی ترخیص کالا ثبت شده است و شما به سادگی می توانید نسبت به ثبت آن ها اقدام کنید. این مزایای قانونی و خدمات ویژه ای که قرار داده می شوند جهت پیش برد بهتر اهداف قرار داده شده اند و برای این استفاده می شوند که شما بهتر بتوانید برای ترخیص کالا از مرز سهلان اقدام کنید.

مزایای قانونی در نهایت سبب افزایش میزان سود خالص و دریافتی های افراد در هنگام ترخیص کالا می شود. ورود کالاها به صورت گمرکی به داخل انبارهای ویژه پس از ترخیص کالا به منظور تحویل این کالاها به صاحبانشان انجام می پذیرد و به نوعی این مرحله را می توان از آخرین مراحل مسیر پر پیچ و خم ترخیص کالا از مرز سهلان دانست.

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟ 9 | آفکو

ترخیص کالا از مرز سهلان چگونه است؟ 10 | آفکو

مدارک لازم برای ترخیص کالا از مرز سهلان

مدارکی که به صورت ویژه برای انجام امور ترخیص کالا باید تحویل داده شوند عبارتند از:

قبض انبار و سفارش نامه های ویژه ای که به این منظور ترخیص کالا از مرز سهلان مورد استفاده قرار می گیرند می باشد.

مدارک دیگری که جهت ترخیص کالا باید مورد استفاده قرار بگیرند به شرح زیر می باشند:

بارنامه هایی که باید در هنگام اخذ مجوزها به مسئولین مربوطه تحویل داده شود، هزینه و مقدار ارزشی که باید برای کالای صادراتی بپردازید. این دو مورد از مهم ترین مدارکی است که حتما باید به موقع تحویل داده شود.

تعریف ترخیص کار کالا از مرز سهلان

ترخیص کار در واقع از شما وکالت می گیرد که کارهای مربوط به ترخیص کالا از این مرز را برای شما انجام دهد. او با دریافت هزینه مصوب و از پیش تعیین شده به خوبی تمام گره های کور اداری را برای ترخیص کالا از مرز سهلان باز خواهد نمود. کافی است که اطلاعات خوبی در مورد انتخاب یک ترخیص کار مناسب داشته باشید تا تمامی امور مربوط به ترخیص کالا از سهلان شما در کمترین زمان انجام شوند. ترخیص کار در واقع مراحل سنگین و بسیار پیچیده را برای شما ساده خواهد کرد.

شاید بتوان این کار او را به ارائه نمونه سوالات امتحانی توسط یک معلم بسیار کارکشته برای پیروزی در امتحان ترخیص کالا تشبیه کرد. در واقع این امتحان بسیار سخت است و این نمونه سوالات معتبر امتحانی برای قبولی سریع و تضمین شده به شما کمک زیادی خواهد نمود. شاید اگر این معلم بتواند به افراد درمانده در این راه کمک کند، دیگر کسی در مسیرهای سرد و تاریک ترخیص کالا باقی نماند و کارها بسیار ساده تر انجام شوند. قطعا دنیایی که در آن کارها ساده تر و سریع تر انجام شود، بسیار شیرین خواهد بود.

اگر شما به موقع مدارک مربوطه و هزینه های لازم را به ترخیص کار تحویل دهید می توانید کالاهای خود را در بازه زمانی بسیار مناسبی تحویل گرفته و آن ها را به بازار عرضه نمایید. این کار سود شما را دو چندان خواهد نمود و شما می توانید مدت طولانی تری بازار را در دست بگیرید.

انواع مسیرهای گمرکی برای تحویل و ترخیص کالا از گمرک

مسیرهای زیادی برای ترخیص کالا از گمرک استفاده می شود که در ادامه مهم ترین این مسیرها و انواع آن ها را ذکر می کنیم.

اولین دسته از مسیرهای گمرکی مسیرهای سبز می باشند، این مسیرها برای گرفتن تمامی مجوزهای لازم مورد استفاده قرار می گیرند. به همین منظور باید این مسیر را با دقت و در بازه زمانی مناسبی طی نمایید، در غیر این صورت ممکن است که از این مسیر جا بمانید. این مساله بسیار جالب است که انواع مسیرها را به صورت یک چراغ راهنما قرار داده اند و در واقع در مورد هر مرحله از آن ها هشداری را به ما داده اند. مسیر بعدی مسیر زرد است که به تحویل مدارک و بررسی اسناد لازم توسط کارشناسان مربوطه، مربوط می شود.

مسیر قرمز را به نوعی آخرین مسیر میدانند که به جهت آزمایش فیزیکی کالاها و کنترل فیزیکی و حضوری آن ها مهم ترین مسیر شناخته می شود. ارزیابی های لازم در مورد کیفیت کالا در مسیر آخر و مسیر قرمز انجام می شود و این مسیر به انجام سریع تمامی امورات مربوطه منجر خواهد شد.

شاید قرار دادن هر رنگی برای یک مسیر و بخشی از مراحل ترخیص کالا بی حکمت نباشد، در واقع مسیر سبز به علت شروع تازه کار مانند نقطه شروع رانندگی و فرمان حرکت می باشد و مسیر زرد رنگ به علت میانی بودن و رسیدن کار ترخیص به آخر زرد رنگ بوده و نوعی احتیاط محسوب می شود. در آخر باید ذکر شود که مسیر قرمز رنگ به علت به انتها رسیدن کار ترخیص و اتمام آن به این رنگ می باشد و به نوعی مفهوم پایان کار را می رساند.

 

منبع: مستر ترخیص

بارنامه هایی که باید در هنگام اخذ مجوزها به مسئولین مربوطه تحویل داده شود، هزینه و مقدار ارزشی که باید برای کالای صادراتی بپردازید.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا