اخبار
موضوعات داغ

ترکیه؛ یار غار تجارت زنجانی‌ها

اخبار داخلی و خارجی

ترکیه؛ یار غار تجارت زنجانی‌ها

 

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: بر اساس آمار، بیشترین صادرات از زنجان به ترکیه و بیشترین واردات نیز از این کشور بوده است.

میرهاشم سیداحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی ۱۰ ماهه امسال بیش از ۲۰۳ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۹۵ دلار کالا از گمرک استان صادر شده است. این میزان کالای صادر شده از نظر دلاری ۲ درصد افزایش و از نظر وزنی نیز ۱۰ درصد افزایش دارد.

ترکیه؛ یار غار تجارت زنجانی‌ها 6 | آفکو

این مسئول ادامه داد: عمده کالاهای صادراتی از گمرک استان شامل شمش روی، پروفیل، کاغذ فلوتینگ، خشکبار، ترانسفورماتور، مصنوعات از سنگ، محصولات لبنی، بنتونیت، پلیمر پروپیلن و شمش سرب بوده و بیشترین کالای صادراتی زنجان به کشور ترکیه بوده و ارتباط تجاری این استان با این کشور بسیار خوب است.

وی با اشاره به آمار واردات کالا به زنجان، افزود: طی ۱۰ ماهه امسال بیش از ۲۷۸ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۲۸۶ دلار کالا به گمرک استان وارد شده که از نظر دلاری ۷ درصد کاهش و از نظر وزنی نیز ۹ درصد افزایش دارد.

سیداحمدی تصریح کرد: عمده کالاهای وارداتی استان خاک روی، خمیر چوب، کاغذ و مقوای بازیافتی، ماشین‌آلات خط تولید، نخ پلی‌آمید، نخ پلی‌استر، پودر جاذب، پلی‌آمید و نوار پلاستیکی، تنظیم‌کننده ولتاژ، سکسیونر، قطعات اتصال عایق و مقره، ورق فولادی، کاغذ تحریر، کاغذ کرافت، کاغذ تیشو و کاغذ سیگار، آوات از الیاف سنتیک، پارچه نبافته و روغن صنعتی بوده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان یادآور شد: زنجان بیشترین کالای وارداتی را هم از کشور ترکیه دارد. درصد زیادی از واردات کالا به استان مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید است و کالای نهایی تولید شده خاصی به استان وارد نمی‌شود و این در حالی است که از استان، ماده اولیه که امکان استفاده آن در استان وجود دارد نیز خارج نمی‌شود.

منبع: ایسنا

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا