حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

تعاریف لجستیک

حمل و نقل و لجستیک

8 / 100

تعاریف لجستیک

 

لجستیک هوشمند چیست؟

امروزه نوع جدیدی از لجستیک به نام لجستیک هوشمند در حال گسترش است. این نوع لجستیک نسبت به مدل سنتی کارآمدتر است و ارتباط بهتری بین اجزای زنجیره تامین برقرار می کند. علاوه بر این، لجستیک هوشمند خطرات کمتری را برای محیط زیست به همراه خواهد داشت.

 

تعاریف لجستیک 6 | آفکو

هاب لجستیک چیست؟

مرکز لجستیک یا هاب مکانی است که مسئولیت کلیه فعالیت های حمل و نقل کالا، توزیع آن و سایر فعالیت های مرتبط با لجستیک و مدیریت زنجیره تامین را بر عهده دارد. این مرکز می تواند در سطح بین المللی یا داخلی فعالیت کند. بنابراین، بنادر یا فرودگاه ها بهترین مکان برای تبدیل شدن به هاب لجستیکی هستند.

 

یکپارچه سازی حمل و نقل با لجستیک کالا چه فوایدی دارد؟

به طور کلی، اهداف لجستیک در حمل و نقل شامل واکنش سریع، حداقل نوسانات، حداقل موجودی، یکپارچه سازی محموله و سطوح کیفیت بالاتر است. اما یکی از مهم ترین اهداف ادغام حمل و نقل با لجستیک، هماهنگ کردن فعالیت هایی است که به طور سنتی در کارکردهای مختلف در گذشته وجود داشته است. در واقع مدیریت لجستیک در طول چرخه حمل و نقل به صورت یکپارچه به موجودی کالا و حمل و نقل نگاه می کند و برای آنها برنامه ریزی ویژه ای می کند. هدف همچنین به حداکثر رساندن ارزش افزوده تولید شده در سراسر زنجیره است. البته باید بگوییم که یکپارچه سازی حمل و نقل باعث بهینه سازی خدمات و در نهایت افزایش رضایت مشتری می شود.

 

لجستیک ریلی چیست؟

حمل و نقل از طریق راه‌آهن و با استفاده از قطار، یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های جابه‌جایی کالا است. برای این کار لازم است تمهیداتی از پیش اندیشیده شوند و هماهنگی‌های زیادی صورت بگیرند. لجستیک ریلی همین نقش را بر عهده دارد.

 

تعاریف لجستیک 7 | آفکو

لجستیک سبز چیست؟

لجستیک سبز فرآیندی است که به دنبال به حداقل رساندن اثرات مخرب حمل و نقل بر محیط زیست است. راه حل های ارائه شده توسط لجستیک سبز بسیار گسترده است و شامل پیشنهاداتی برای کاهش آلاینده های هوا، جلوگیری از جنگل زدایی و پوشش گیاهی، جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی یا آب دریا و غیره است.

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا