اخبار
موضوعات داغ

تفاهم‌نامه‌ کاهش هزینه حمل و نقل بین ایران و پاکستان امضا شد

اخبار خارجی

 

تفاهم‌نامه‌ کاهش هزینه حمل و نقل بین ایران و پاکستان امضا شد

زاهدان – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از امضای تفاهمنامه مشترک به منظور افزایش مبادلات مرزی از طریق کاهش هزینه ترد ناوگان حمل و نقل بین ایران و پاکستان خبر داد.

ایوب کرد اظهار داشت: تفاهمنامه مشترک حذف دفترچه کارنه دو پاساژ در محدوده تفتان و میرجاوه در هشتمین اجلاس کمیته تجاری مرزی استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان به منظور افزایش مبادلات مرزی از طریق کاهش هزینه ترد ناوگان حمل و نقل حامل اقلام تجاری دو کشور امضا شد.

تفاهم‌نامه‌ کاهش هزینه حمل و نقل بین ایران و پاکستان امضا شد 6 | آفکو

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: در این اجلاس علاوه بر حذف دفترچه کارنه دو پاساژ، طرفین در حوزه حمل و نقل بر امکان تردد کامیون‌های ایرانی حامل اقلام فاسد شدنی به مقاصد تعیین شده در (CMR) در داخل کشور پاکستان و تردد ناوگان بدون محدودیت در ساعت کاری گمرکات در کلیه مبادی خروجی تاکید کردند.

وی راه اندازی گیت جداگانه برای تجار پاکستانی در مرز میرجاوه تا دو ماه آینده، ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان ایرانی در پارکینگ NLC تفتان، یکمچ و پدگ پاکستان و تشکیل کمیته‌های رفع و حل اختلافات تجاری و بازرگانی با عضویت مسئولان زیربط از جمله حوزه حمل و نقل بین المللی را از دیگر مفاد توافق شده در این اجلاس مهم مرزی عنوان کرد.

کرد تصریح کرد: همچنین به منظور شفافیت در پرداخت هزینه‌های رسمی برای ناوگان حمل و نقل دو کشور، طرفین بر نصب هزینه رسمی قابل پرداخت توسط رانندگان در مقابل گمرکات میرجاوه و تفتان توافق کردند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از امضای تفاهمنامه مشترک به منظور افزایش مبادلات مرزی از طریق کاهش هزینه ترد ناوگان حمل و نقل بین ایران و پاکستان خبر داد.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

تفاهم‌نامه‌ کاهش هزینه حمل و نقل بین ایران و پاکستان امضا شد 7 | آفکو
امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا