حمل و نقل بین المللیصادرات و واردات
موضوعات داغ

تفکر صادراتی داشته باشید

صادرات و بازرگانی

8 / 100

تفکر صادراتی داشته باشید

 

قبل از اینکه بخواهید تفکر صادراتی داشته باشید، در ابتدا باید با مفهوم بازرگانی و الزامات آن آشنا شوید. بازرگانی یکی از شیرین ترین، پرهیجان ترین و در عین حال پر چالش ترین شغل ها در دنیا می تواند قلمداد شود. هر شخص به وسیله بازگانی می تواند دایره ارتباطات خود را وسیع تر کرده و به دنبال آن در محیط جامعه خویش تاثیر گذارتر باشد. شما باید بازرگانی را همراه با رعایت قوانین موجود در آن بپذیرید.

بازرگان باید سه ویژگی شاخص داشته باشد. به کار کردن در حوزه بازرگانی علاقه مند باشد، هر چه در این ویژگی غنی تر باشید، درصد موفقیتتان بالاتر میرود. ویژگی دیگر هوش و استعداد است  که بیشتر از زمینه ذاتی، زمینه اکتسابی دارد.

تفکر صادراتی داشته باشید 8 | آفکو

فعال و پیگیر بودن می تواند یکی از سخت ترین و مهم ترین وظایف شما به عنوان یک بازرگان باشد. فعال و پیگیر بودن یعنی بارها و بارها ببازید و مجددا شروع کنید.

در اینجاست که به قانون دیگری در بازرگانی باید اشاره کرد، در این حوزه نباید برای پول کار کنید. حق ندارید هدفتان را پول قرار دهید( برند را بسازید درآمد خواهد آمد)

قانون بزرگ دیگر این است، فقط حرف نزنید، اجرا کنید. افرادی که اجرا می کنند شاید بتوان گفت افراد خارق العاده ای از نظر عمل گرا بودن هستند. ناپلئون هیل در کتاب بی نظیرش ( بیندیشید و ثروتمند شوید) می گوید: دانستن کافی نیست، باید به دانسته خود عمل کنید.

مفهوم صادرات

شاید از دیدگاه شما مفهوم صادرات به این صورت است؛ صادرات یعنی فروش کالا از ایران به کشوری دیگر. دیدگاه شما صحیح است؛ اما تعریف اصلی صادرات در بازرگانی بین الملل بدین صورت است که عملیات صادرات شامل خرید کالا از کشوری و فروش آن به کشور دیگری خواهد بود. ایران می تواند کشور مبدا یا مقصد این مبادله باشد. طبیعتا اولویت برای شما صادرات از ایران خواهد بود. ایران می تواند کشور مبدا یا مقصد این مبادله باشد. فراموش نکنید با یک معامله خوب  نه تنها می توانید به کسب درآمد برسید، بلکه این توانایی را خواهید داشت تا با ارائه کالا یا خدمات با کیفیت، طرف مقابل معامله را منتفع کرده و تاثیر مثبتی بر وی ایجاد نمایید. پس به اهمیت خلق ارزش واقف باشید.

یک استراتژیست به خوبی می داندکه همه چیز تحت کنترل شما نیست

عوامل مختلفی در فعالیتهای بازاریابی در سطح بین المللی وجود دارد که تحت کنترل شما هستند؛ اما خیلی از آنها می توانند خارج از کنترل شما قرار داشته باشند. شما می توانید برای محصولات خود استراتژی داشته باشید که محصول مورد نظر را چگونه و با چه استانداردی برای بازار هدف طراحی نمایید، محصول را بر اساس قیمت رقبا و تحلیل های رفتارهای مصرف کنندگان در بازارهای مختلف قیمت گذاری کنید، کانال توزیع و استراتژی توزیع مناسب انتخاب کنید و نیز برنامه های ترفیع فروش و ارتباطات یکپارچه  بازاریابی را به گونه ای که  اثر بخش باشد، طراحی و برنامه ریزی نمایید. اما آیا می توانید شرایط سیاسی کشور خود و کشور مقصد را تحت کنترل خود در آورید؟

تفکر صادراتی داشته باشید 9 | آفکو

تفکر صادراتی داشته باشید 10 | آفکو

 

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا