اخبار
موضوعات داغ

تولید سوخت بدون دی‌اکسید کربن برای هواپیما در آلمان

اخبار داخلی و خارجی

تولید سوخت بدون دی‌اکسید کربن برای هواپیما در آلمان

 

آلمان به سوخت جدیدی برای هواپیما دست یافته است که دی‌اکسید کربن در فضا ایجاد نمی‌کند. این اولین سوخت غیر فسیلی یا «خنثی» برای حمل و نقل هوایی است که به باور دانشمندان، انقلابی در این صنعت ایجاد می‌کند.

به گزارش «انرژی امروز» از دویچه وله، با کمک تأسیسات جدیدی در ایالت نیدرزاکسن آلمان سوخت بدون دی‌اکسید کربن برای هواپیماها تولید می‌شود. تاسیسات یادشده روز دوشنبه ۱۲ مهر (چهارم اکتبر) به بهره‌‌برداری می‌رسد.

تولید سوخت بدون دی‌اکسید کربن برای هواپیما در آلمان 6 | آفکو

این اولین کارخانه در جهان برای تولید «نفت سفید الکترونیکی مصنوعی» خنثی از گازکربنیک است. این سوخت از آب، برق تجدیدپذیر تولیدشده از توربین‌های بادی، دی‌اکسید کربن ناشی از باقیمانده مواد غذایی از کارخانه بیوگاز و همچنین دی‌اکسید کربن هوای محیط تهیه می‌شود.

این تاسیسات در منطقه امسلند در ۶۰ کیلومتری اولدنبورگ در شمال آلمان قرار دارد که نیروگاه‌های بیوگاز و توربین‌های بادی زیادی در آن جا وجود دارند و به همین دلیل شرایط مناسبی برای تولید سوخت عاری از دی‌اکسید کربن در آنجا فراهم است.

لوفت‌هانزا اولین مشتری

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا یک مشتری آزمایشی برای دریافت این سوخت است. کریستینا فورستر، از هیئت مدیره آژانس مطبوعاتی آلمان گفت که لوفت‌هانزا در حال حاضر بزرگترین خریدار سوخت‌های هوایی پایدار (SAF) در اروپا است.

سوخت‌های مصنوعی از انرژی‌های تجدید‌پذیر «نفت سفید» آینده به شمار می‌روند و ترافیک هوایی خنثی از د‌ی‌اکسید کربن را ممکن می‌کنند. لوفت‌هانزا می‌خواهد با خرید این سوخت از تولید آن حمایت کند.

تغییر به نفت سفید کافی نیست

تولید سوخت بدون دی‌اکسید کربن برای هواپیما در آلمان 7 | آفکو

سخنگوی سازمان زیست‌محیطی صلح سبز گفته است که از فعالیت این کارخانه در امسلند استقبال می‌کند، اما نفت سفید نمی‌تواند مشکل آب و هوایی شرکت‌های هوایی را حل کند. دوسوم تغییرات اقلیمی ناشی از پروازها در ارتفاعات زیاد است که به دلیل دمای تا منهای ۴۰ درجه سانتیگراد باعث ایجاد نواری از ابر از بخار خارج‌شده از هواپیما می‌شود که یکی از علل تخریب‌های آب و هوایی است. بنابراین تعداد پروازها باید به طور کلی کاهش یابد.

به منظور جایگزینی سوخت فسیلی با سوخت مصنوعی (غیر فسیلی) در صنعت هوانوردی در آلمان تنها در سال ۲۰۱۸، کل تولید سالانه انرژی بادی در آلمان باید به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یافت. سخنگوی گرین‌پیس گفته است، برای اینکه برنامه‌های سوخت‌های الکترونیکی اجرایی شوند، به توسعه‌ای گسترده در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیاز است.

طبق محاسبات مرکز هوافضای آلمان، حمل و نقل هوایی ۵/ ۳ درصد تغییرات آب و هوایی ساخته دست بشر را موجب می‌شود.

منبع: انرژی امروز

کریستینا فورستر، از هیئت مدیره آژانس مطبوعاتی آلمان گفت که لوفت‌هانزا در حال حاضر بزرگترین خریدار سوخت‌های هوایی پایدار (SAF) در اروپا است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا