اخبار
موضوعات داغ

تولید سیلندر لکوموتیو حمل و نقل ریلی در داخل کشور

اخبار داخلی و خارجی

8 / 100

تولید سیلندر لکوموتیو حمل و نقل ریلی در داخل کشور

 

 

یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت قطعه‌ای کاربردی در لکوموتیو شده است که باعث روشن شدن موتور می‌شود.

تولید سیلندر لکوموتیو حمل و نقل ریلی در داخل کشور 6 | آفکو

امین علایی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مبنا اجزاء دقیق قائم با بیان اینکه محصول تولیدی این شرکت سیلندر موتور لکوموتیو است، گفت: این محصول استراتژیک با توجه به نیاز صنعت ریلی کشور طراحی و ساخته شده و تاکنون بیش از 8000‌ قطعه به‌صورت چدنی و کرومی به مشتریان تحویل داده شده است.

تنها تولیدکننده در خاورمیانه

ساخت سیلندر موتور لکوموتیوها پس از انجام فرایند‎های بسیار پیچیده به تولید انبوه رسیده است. این قطعه کاربردی جزو قطعات نیروی محرکه موتور لکوموتیو محسوب می‌شود. این قطعه به‌واسطه احتراقی که داخلش صورت می‌گیرد، باعث روشن شدن موتور می‌شود.

این محصول در صنعت نفت و کشتیرانی نیز کاربرد دارد اما عمده استفاده آن در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است. این قطعه توسط مهندسین ایرانی کاملاً بومی‌سازی شده و این شرکت تنها تولیدکننده آن در خاورمیانه است.

این محصول نسبت به نمونه آمریکایی خود ارتقا پیدا کرده است و قیمت پایین و به‌صرفه، در دسترس بودن، خدمات پس از فروش و گارانتی از مزیت‌های این محصول نسبت به نمونه خارجی خود محسوب می‌شود.

یک‌میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در سال

تولید سیلندر لکوموتیو حمل و نقل ریلی در داخل کشور 7 | آفکو

این محصول توانسته سالیانه حدود یک‌میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه داشته باشد. در این شرکت در حال حاضر 23 نفر به‌صورت مستقیم و 10 نفر به‌صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش «انرژی امروز» از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مبنا اجزاء دقیق قائم با اشاره به این‌که حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باعث رشد و پیشرفت شده، افزود: مزایا و حمایت‌هایی که این مجموعه به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند کاملاً واقعی و کارساز است.

منبع: انرژی امروز

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا