اخبار
موضوعات داغ

تکمیل اولین کشتی پاک بدون خدمه

اخبار داخلی و خارجی

تکمیل اولین کشتی پاک بدون خدمه

 

یک شرکت نروژی اعلام کرد که توانسته نخستین کشتی بدون آلایندگی و بدون خدمه را ساخته و به آب بیندازد.

به گزارش «انرژی امروز» از فارس به نقل از سی ان ان، یک شرکت نروژی اعلام کرد که توانسته نخستین کشتی بدون خدمه را ساخته و به آب بیندازد.

تکمیل اولین کشتی پاک بدون خدمه 6 | آفکو

این شرکت مدعی است که آلایندگی این کشتی هم به صفر رسیده است و در صورتی که همه چیز خوب پیش رود، نخستین سفر این کشتی بدون خدمه بین دو شهر در نروژ تا پایان سال انجام خواهد شد. البته اولین سفر این کشتی قرار است با تعداد کمی خدمه و  به صورت آزمایشی انجام شود. در نهایت و پس از نهایی شدن حرکت کشتی جدید تمام حرکات آن از سه مرکز واقع در خشکی کنترل خواهد شد.

البته این نخستین بار نیست که یک کشتی بدون خدمه ساخته می‌شود؛ چراکه در سال ۲۰۱۸ هم یک کشتی مسافری بدون خدمه در فنلاند به آب انداخته شد، اما سازندگان می‌گویند این نخستین کشتی بدون خدمه تمام الکترونیک و پاک در جهان است.

سازنده نروژی این کشتی جدید شرکت یارا اینترنشنال است و نام  آن را یارابرتلند گذاشته و می‌گوید با هدف کاهش آلایندگی نیتروژن اکسید در خطوط کشتیرانی باری آن را طراحی کرده است. نیتروژن اکسید جزو گاز‌های گلخانه‌ای است و از جمله آلاینده‌های مضر هوا به شمار می‌رود.

در حال حاضر و بنا به اعلام سازمان بین المللی دریانوردی صنعت کشتیرانی جهان ۲.۵ تا ۳ درصد کل گاز‌های گلخانه‌ای و آلاینده در سراسر دنیا را ایجاد می‌کند.

 

منبع: انرژی امروز

تکمیل اولین کشتی پاک بدون خدمه 7 | آفکو

یک شرکت نروژی اعلام کرد که توانسته نخستین کشتی بدون آلایندگی و بدون خدمه را ساخته و به آب بیندازد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا