حمل و نقل بین المللی
موضوعات داغ

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟

حمل و نقل کالا

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟

 

با توجه به پیشرفت پرشتاب تکنولوژی و سیستم های کامپیوتری ، پتانسیل بالایی برای استفاده و آسان کردن ساختمان حرفه ی حمل و نقل بین المللی و داخلی به وجود آمده است . در ساز و کار ارسال کالای تجاری از نقطه ای به نقطه دیگر ، نکته مهم امنیت ، سرعت و دقت عمل می باشد که با استفاده از روش های برنامه ریزی درست و ساده تر کردن کار برای مشتری و فروشنده ،  این مهم بدست خواهد آمد .
در واقع این سرویس ها در حال حاضر برای فورواردر ها و NVOCC ها در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارند و توأماً در حال بازبینی و پیشرفت می باشند . سیستم هایی وجود دارند که به کمپانی ها اجازه می دهد تمام جنبه های کسب و کار خود ، از جمله  عملیات ترابری یا حمل ونقل بین المللی و داخلی و همچنین سیستم های حساب داری و فروش خود را مدیریت کنند .

نمونه ای از این سیستم ها را می توانید در وبسایت efreightech.com   مشاهده کنید .
با استفاده از این سیستم ها کاربران می توانند صد ها گزارش پیچیده با معیار های قابل تنظیم ، تولید کنند . در سرویس ارائه شده EFT-eCargo ، سیستم حسابداری و فروش به گونه ای تعبیه شده که با عملیات صادرات و واردات ، یکپارچه باشد و روش های مدیریت پول نقد ، مدیریت سود ها و فروش ها و مدیریت دفتر کل را شامل می شود .
همچنین با استفاده از نرم افزار های محاسباتی و تحت وب می توان سفارش خرید کالا و مدیریت لجستیک را به صورت اتوماتیک و آسان تعبیه کرد .
از لحاظ تاریخی ،سرعت  به وجود آوردن فناوری های جدیدی که وارد صنعت حمل و نقل شوند و همچنین در صنعت حمل و نقل به تصویب برسند ، آهسته بوده است .
با این حال چند شرکت با متد های جدید و نوآورانه در حال به چالش کشیدن این هنجار هستند . از راه حل های نرم افزاری تا ایده های جدیدی برای وسایل نقلیه ، ایده های خارقالعاده ای در حال ساخت صنعت حمل و نقلی کارآمدتر ، سودآور تر و امن تر می باشند .

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟ 10 | آفکو

4 شرکت که در حال توسعه و از روی خرک پراندن فناوری حمل ونقل  فعالیت می کنند :

Peloton Technologies
کمپانی Peloton فناوری پیشرو حمل کالا برای ارائه راه حل برای 2 مشکل در ساز و کار حمل کالا فعالیت می کند.این دو مشکل عبارتند از سوخت و ایمنی .

این مهم با استفاده از سنسورهای رادار ، ترمزهوشمند ،صفحه نمایش های ویدئویی و یک لینک بیسیم امکان پذیر است . این کار این امکان را با قرار دادن  دو کامیون در یک جوخه(یا در یک فاصله نزدیک به هم) انجام می دهد .

نرم افزار های موبایلی یا اپ ها نیز درحال به جنبش درآوردن ساز و کار حمل و نقل یا ترابری میباشند . کسب و کار حمل کالا همیشه با مقادیر عظیمی از کارهای کاغذی سنگین  و وظایف سریع و الکترونیکی می باشند . کارهایی که برای روزهای پرکار  شنبه مناسب هستند .
KeepTruckin نرم افزار موبایلی سفرنامه ای می باشد که می تواند راه ارتباطی خوبی برای راننده های کامیون های حمل و نقل و پایگاه عملیاتی کمپانی  باشد . به صورتی که کارهای نوشتاری و وظایف لحظه ای نیز در آن دارای اهمیت و قابل حفظ و نگهداری می باشند و روی ساعت کار می کنند.

مدت زیادی است که نوآوری جدیدی در تولید و استفاده از کانتینر ها به کار نبرده شده است . کمپانی سرویس های حمل و نقل استکسون با ارائه کانتیر های به صورت عمودی تاشو و ظروف مجهز شیوه حمل و نقل را تا حدودی استاندارد سازی می کند .
اما هنوز موانعی وجود دارند که با استفاده از وسایل حمل و نقل کنونی قادر نخواهیم بود از سر راه برداریم .

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟ 11 | آفکو

والمارت با ارائه وسیله نقلیه جدید حمل و نقل و ایده های آینده پژوهانه در حال انجام پروژه هایی با شرکت های  Peterbilt ، Capstone Turbineو Great Dane Trailer  می باشد . با بالا بردن کارائی کامیون های حمل و نقل صرفه جویی بالای در هزینه ها انجام می شود .

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟ 12 | آفکو

این چهارچوب ها در تغییر و پیشرفت کسب و کار حمل و نقل می توانند تا اندازه بالایی تأثیرگذار باشند .رایج ترین روش ترابری در حال حاضر در کشور استفاده از شرکت های حمل و نقل بین المللی می باشد که این مهم را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام می دهند.

تکنولوژی حمل و نقل در چه مرحله ای قرار دارد ؟ 13 | آفکو

 

منبع:  حمل کالا
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا