اخبار
موضوعات داغ

جهانگیری: صادرکنندگان، جور کمبود صادرات نفت را به دوش کشیده‌اند

اخبار داخلی و خارجی

معاون اول رئیس جمهور گفت: صادرکنندگان کشور و مراکز اصلی صادرات به خارج از کشور با صادراتی که انجام داده‌اند و با در اختیار قرار دادن ارز حاصل از آن برای واردات، جور کمبود صادرات نفت را به دوش کشیده‌اند تا نیازهای کشور تامین شود.

اسحاق جهانگیری امروز -۱۱ بهمن‌ماه- در فرودگاه آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیار خوشحال هستم از اینکه خدمت مردم خوزستان هستیم و سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک می‌گویم.

وی افزود: خوزستان قلب توسعه ایران و مهمترین استان کشور است. ویژگی‌ها و فرصت‌های بسیاری برای توسعه و اجرای طرح‌های بزرگ دارد و همچنین با این وسعت محدودیت‌ها تنگناهایی پیش رو دارد. ضرورت دارد مسئولان کشور مرتباً در استان خوزستان حضور داشته باشند و با مسئولان محلی و مردم پیرامون مشکلات گفت‌وگو و راهکارهایی برای رفع موانع استان ارائه کنند.

جهانگیری: صادرکنندگان، جور کمبود صادرات نفت را به دوش کشیده‌اند 6 | آفکو

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهداف سفر خود به خوزستان گفت: این سفر برای بررسی مسائل استان، گفت‌وگو با مسئولان و نخبگان است. در این سفر تعدادی از طرح‌های عمرانی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

جهانگیری ادامه داد: بندر امام در خوزستان به عنوان یکی از مهمترین بندرهای کشور و شاه‌راه اصلی واردات کالای اساسی به کشور است. در دوران سخت تحریم که تلاش کردیم کالای اساسی مورد نیاز مردم تأمین شود، این بندر جز اصلی‌ترین سیاست‌های دولت در دوران جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران بود. این موضوعات عمدتاً با محوریت بندر امام خمینی و استان خوزستان صورت گرفته و با بازدید از این بندر در جریان وضعیت واردات و صادرات کالا از این بندر قرار خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه بنادر به همین نسبت قطب صادرات و مراکز توسعه صادرات هستند، گفت: در ۱۰ ماهه امسال، میزان صادرات و واردات کشور قابل توجه بوده است. صادرکنندگان کشور و مراکز اصلی صادرات به خارج از کشور با صادراتی که انجام داده‌اند؛ با در اختیار قرار دادن ارز حاصل از آن برای واردات، جور کمبود صادرات نفت را به دوش کشیده‌اند تا نیازهای کشور تأمین شود. مسائلی در خصوص فاضلاب، آب‌گرفتگی و آب شرب مردم استان خوزستان وجود دارد که در دستور کار هستند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: با توجه به آسیب‌دیدگی برخی از واحدها به دلیل آب‌گرفتگی در اطراف شهرهای مهمی مثل ماهشهر و بندر امام، روز چهارشنبه هفته گذشته در هیأت دولت برای ۴ هزار واحد مسکونی، ۷۸۰ میلیارد تومان به عنوان کمک بلاعوض و حدود ۵۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت مصوب شد که در اختیار مردم بندر امام و ماهشهر قرار داده شود.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در همان جلسه هیأت دولت، مصوبه‌ای با ۳۰۰ میلیارد تومان تصویب شد تا این میزان اعتبار به شهرداری‌های اهواز و بندر امام و چمران داده شود تا دغدغه‌های مردم رفع شود.

وی افزود: همچنین برای بحث ماده ۵۶، تعدادی از بانک‌های کشور برای تأمین منابع جلساتی برگزار کرده‌اند تا طرح‌های فاضلاب و عمرانی استان خوزستان به سرعت به نتیجه برسند.

جهانگیری: صادرکنندگان، جور کمبود صادرات نفت را به دوش کشیده‌اند 7 | آفکو

معاون اول رئیس جمهور گفت: مجموعه تصمیمات اتخاد شده در دولت برای رفع دغدغه‌های مردم بوده و امیدواریم همه این تصمیمات اجرایی شوند و مردم احساس آرامش بیشتری کنند.

جهانگیری در خصوص افتتاح ترمینال جدید فرودگاه آبادان نیز خاطرنشان کرد: فرودگاه آبادان از قدیم یکی از فرودگاه‌های مهم کشور بوده و همواره پروازهای متعدد از این فرودگاه انجام شده است. خوشبختانه منطقه آزاد اروند و وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی برای احداث ترمینال جدید این فرودگاه انجام داده‌اند.

 

منبع: ایمنا

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا