صادرات و واردات
موضوعات داغ

حمل بار هوایی به دبی و 7 نکته مهم

واردات و صادرات

11 / 100

حمل بار هوایی به دبی و 7 نکته مهم

 

 

حضور مهاجران ایرانی و اماراتی ها در دبی باعث تماس دائمی آن با ایران شده است. این تعاملات فرهنگی و خانوادگی منجر به افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری بین دوبی و ایران شده است. امارات متحده عربی دومین شریک تجاری بزرگ ایران پس از چین است که حدود 20 درصد از کل تجارت ایران را به خود اختصاص داده است.

حمل بار هوایی به دبی و 7 نکته مهم 6 | آفکو

مشخصات مورد نیاز برای ارسال محموله به دبی

مشخصات نماینده صادر کننده
مشخصات گیرنده کالا در مقصد
کشور مبدا (کشور مبدا)
کشور مقصد وسیله نقلیه یا مقصد وسیله نقلیه به طور کلی
شرایط معامله و پرداخت و تحویل کالا
وسایل حمل و نقل ، محل بارگیری
گمرکی که کالا در آن صادر می شود
مشخصات حمل و نقل (نوع ، ابعاد ، تعداد بسته ها ، وزن با ظرف و علامت و شماره)
مشخصات کالا (تعرفه ، کالا ، تعداد یا مقدار کالا ، وزن خالص ، ارزش صادرات کالا)

 

بسته بندی تخصصی کالاهای تجاری

بسته بندی یکی از حساس ترین و در عین حال تعیین کننده ترین مراحل تامین ، مصرف و حمل و نقل کالا است. بسته بندی بر کیفیت و محتوای بسیاری از مواد تأثیر بسزایی دارد. وجود بسته بندی اصولی و استاندارد نقش ویژه ای در بخش حمل و نقل، به ویژه صادرات دارد.

کیفیت مطلوب مواد اولیه مورد استفاده در بسته بندی، کارایی و ابعاد مناسب بسته بندی ، هزینه حمل و نقل محصولات را کاهش می دهد. از آنجا که ویژگی های ذکر شده به جلوگیری از اتلاف زمان، سهولت بارگیری، استفاده بهینه از فضای وسایل نقلیه باری و سرعت بخشیدن به حمل و نقل کالا کمک می کند. کالاهای دارای بسته بندی استاندارد در برابر حملات و جابجایی از خطر ضربه و آسیب محافظت می شوند.

اطلاعات مهم گمرک دبی

مشتریان موظفند لیست بسته بندی را با جزئیات محتویات حمل و نقل خود تکمیل کنند. محموله هایی با ارزش بیش از 1000 درهم برای دریافت معافیت مالیاتی به کپی گذرنامه گیرنده و همچنین ویزای اقامت یا اشتغال نیاز دارند. اسناد به نام فرستنده کالا توسط کارشناس گمرک بررسی می شود.

به مشتریانی که ویزای اقامت ، کار یا گذرنامه امارات متحده عربی ندارند توصیه می شود که از ارزش محموله خود (کمتر از 1000 درهم) اطمینان حاصل کنند تا واجد شرایط برای ترخیص بدون عوارض باشند. هزینه حمل و نقل کالاهای شخصی بسته به خدمات استفاده شده بین 70 تا 100 درهم است که هنگام تحویل پرداخت می شود. هیچ کالایی در روز جمعه پردازش نمی شود اما تحویل می تواند در روزهای یکشنبه انجام شود.

حمل بار هوایی به دبی و 7 نکته مهم 7 | آفکو
نکاتی که هنگام حمل بار در فرودگاه دبی باید در نظر داشته باشید

1. تلفن شما در دسترس است. هنگام صدور بارنامه ، دو شماره تلفن ارائه دهید تا در صورت عدم دسترسی ، بتوانند با شماره دوم تماس بگیرند.

2. توجه داشته باشید که کارکنان شرکت هواپیمایی تلاش زیادی برای تماس با شما انجام نمی دهند و شما باید هوشیار باشید و حتی می توانید پیش بروید و با خطوط هوایی تماس بگیرید و وضعیت محموله خود را جویا شوید.

3. پس از اطمینان از تحویل محموله به دبی ، باید به منطقه بار آن شرکت هواپیمایی مراجعه کنید.

4. سپس اصل بارنامه و رسید انبار را دریافت کنید. شرکت های هواپیمایی برای ارائه این اسناد هزینه ای از شما دریافت می کنند که علاوه بر ارسال به دبی است.

5. در هر فرودگاه ، هزینه ناچیزی باید توسط گیرنده برای انبار و خدمات فرودگاهی پرداخت شود ، که هیچ ربطی به هزینه حمل و نقل به دبی در مبدا ندارد.
6. در بیشتر فرودگاه ها ، تا 48 ساعت پس از ورود به انبار تحویل داده نمی شود. پس از 48 ساعت ، بسته به حجم و وزن کالاهای خود ، باید مبلغی را به شرکت انبار پرداخت کنید.

7. طبق قوانین گمرک ، گمرک فرودگاه دبی هزینه ورود را از شما دریافت می کند که بسته به ارزش و نوع کالای شما متفاوت است.

 

 

بسته بندی بر کیفیت و محتوای بسیاری از مواد تأثیر بسزایی دارد. وجود بسته بندی اصولی و استاندارد نقش ویژه ای در بخش حمل و نقل، به ویژه صادرات دارد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا