صادرات و واردات
موضوعات داغ

حمل خرده بار به کشورهای آسیایی

حمل و نقل بین المللی

حمل خرده بار به کشورهای آسیایی

 

شرایط، قوانین و مقررات مربوط به حمل خرده بارها و بارهای با وزن زیاد، در اقصی نقاط جهان متفاوت است. توانایی بعضی از کشورها در زمینه تولید محصولات متنوع و در طرف مقابل، نبود توانایی تولید همان محصولات در کشورهای دیگر، صادرات و واردات کالا را به وجود آورده است. صادرات کالا و واردات از کشوری به کشور دیگر، به سیستم بزرگی به نام سیستم حمل و نقل نیاز دارد که به روش‏های مختلفی انجام می‏شود. بد نیست بدانید بارهای صادراتی یا وارداتی از یک کشور به کشور دیگر، در دو دسته قرار می‌گیرند. دسته اول خرده بارها که وزن زیادی ندارند و دسته دوم بارهایی با وزن زیاد که تناژ بالا محسوب می‏شوند.
حمل خرده بار از ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که در زمینه تولید پوشاک و پارچه بسیار شناخته شده است. این کشور اغلب از روش باربری خرده بار و گروپاژ استفاده می‌کند تا محصولات تولیدی‏ خود را به کشورهای مختلف صادر کند.

افرادی که در ایران، محصولات فروشگاه‏های ترکیه را سفارش می‏گیرند، برای واردات محصولات خود به خاک ایران، از حمل و نقل خرده بار استفاده می‏کنند. برای استفاده از این روش حمل و نقل، باید با شرکت‏های فعال در این زمینه قرارداد ببندید.

حمل خرده بار به کشورهای آسیایی 8 | آفکو

اگر وسیله حمل و نقل توسط خرده بار شما تکمیل ظرفیت شود، تمامی هزینه ‏ها بر عهده شما است. اما اگر وسیله حمل و نقل برای تکمیل شدن نیاز به بار چند نفر داشته باشد، هزینه ‏ها میان همین تعداد تقسیم خواهد شد.

حمل خرده بار از چین

چین یکی از بزرگ‏ترین کشورهای آسیایی است که خرده بارهای زیادی را به مناطق متعدد صادر می‏کند. دلیل استفاده زیاد چین از حمل و نقل خرده بار یا گروپاژ، توانایی بالای این کشور در تولید محصولات و کالاهای متنوع است که خیلی از کشورهای آسیایی و اروپایی توان تولید آن را ندارند. به خاطر شرایط جغرافیایی که قاره آسیا و کشورهای آسیایی دارند، گروپاژ یا همان حمل و نقل خرده بار می‏تواند به چهار روش انجام شود:

حمل و نقل خرده بار هوایی

حمل و نقل خرده بار زمینی

حمل و نقل خرده بار دریایی

حمل و نقل خرده بار ریلی

حمل خرده بار به کشورهای آسیایی 9 | آفکو

چین از معدود کشورهایی است که به چهار روش مختلف نام برده شده، حمل و نقل خرده بارها در آسیا و اروپا را انجام می‏دهد.

حمل خرده بار به کشورهای آسیایی 10 | آفکو

 

حمل خرده بار از چین به ایران

در میان کشورهای آسیایی و اروپایی زیادی که چین به آن‏ها خرده بار ارسال می‏کند، کشور ایران نیز به چشم می‏خورد. انجام اغلب خرده بارهایی که از چین به ایران صادر می‏شود، به شکل هوایی است و بخشی از خرده بارها از طریق زمینی وارد خاک ایران خواهد شد.

واردات لوازم الکترونیکی، لوازم برقی، کفش، لباس، اسباب بازی، موبایل و لوازم جانبی، ماینر و موارد مشابه، از چین به ایران انجام می‏شود که بعضی از طریق گروپاژ به دست ایرانیان می‏رسد.

 

حمل خرده بار از دبی

دبی یکی از شهرهای پیشرفته امارات است که در اطراف آن خلیج فارس و شبه جزیره عربستان قرار دارد. در این شهر اگر شخصی قصد حمل خرده بار را داشته باشد، به شیوه‏ های مختلفی می‏تواند اقدام کند. البته اگر مقصد گروپاژ و حمل خرده بار از دبی را ایران در نظر بگیرید، بد نیست بدانید که حمل و نقل دریایی انجام می‏شود.

لنج‏ها، قایق‏های بزرگ و کشتی‏ های کوچک، همگی وسایل حمل و نقل خرده بارهایی هستند که از دبی به خاک ایران راه پیدا می‏کند. خرده بارهای وارداتی از دبی به ایران، در بنادری مانند بوشهر، بندر امام خمینی، بندر چابهار و مواردی از این دست تحویل گرفته می‌شوند و ترخیص خواهند شد.

حمل خرده بار به باکو

آذربایجان که یکی از کشورهای شمال غربی ایران به حساب می‏ آید، با ایران تبادل کالا به کالای زیادی دارد. برای همین، در ایران شرکت‏های زیادی فعالیت خود را آغاز کرده‏ اند که در زمینه حمل و نقل خرده بار به باکو کار می‏کنند. در این شرکت‏ها، افراد آشنا و متخصص در زمینه تشریفات گمرکی به فعالیت مشغول هستند و همین مساله سبب شده است تا حمل خرده بارهای متقاضیان به باکو، بدون هیچ کم و کاستی انجام شود و با رعایت تمامی قوانین و مقررات گمرکی به مقصد برسد.

خرده بارها برای رسیدن به کشور آذربایجان و ترخیص در منطقه‏ای مانند باکو، به چهار روش ریلی، دریایی، زمینی و هوایی می‏توانند حمل و نقل شوند.

 

حمل خرده بار به عراق

گفتیم حمل خرده بار به هر کشوری، قوانین و شرایط خاص خود را دارد. برای این که از ایران محصول یا کالایی را به بغداد صادر کنید، باید حجم محموله را مد نظر قرار گیرید. اگر حجم به حد مورد نظر کانتینر نرسید، محموله مربوطه خرده بار محسوب می‏شود و حمل بار با کانتینر اشتراکی انجام خواهد شد. صادرات کالایی از ایران به شهرهای مختلف عراق از جمله بغداد، از طریق زمینی انجام می‏شود.

 

منبع: لتکا آبی کیش

توانایی بعضی از کشورها در زمینه تولید محصولات متنوع و در طرف مقابل، نبود توانایی تولید همان محصولات در کشورهای دیگر، صادرات و واردات کالا را به وجود آورده است.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا