انواع سیستم های حمل و نقلحمل و نقل بین المللی

حمل و نقل ریلی

انواع حمل و نقل بین المللی

در امر صادرات و واردات کالا و حمل و نقل کالا اگر قصد دارید کالاهای خود را به واسطه حمل و نقل ریلی جابجا کنید…

حمل و نقل ریلی امتیازات متفاوتی دارد.

در امر صادرات و واردات کالا و حمل و نقل کالا اگر قصد دارید کالاهای خود را به واسطه حمل و نقل ریلی و از طریق خطوط ریلی و قطار، در کشور و یا در خارج از کشور جا به جا کنید، کافیست مراحل اداری آن را در پایانه های قطار در شهر های مقصد و مبدا خود انجام دهید. زیرا بارها باید توسط ارگان های مربوطه بررسی شوند و مجوزات لازم را دریافت نمایند.

حمل و نقل ریلی 6 | آفکو

حمل و نقل ریلی به دلیل امتیازاتی از قبیل سرعت بالا در تخلیه و بارگیری، مدیریت و کنترل متمرکز، ضریب امنیتی بالاتر، صرفه جویی در مصرف انرژی و … جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. در این راستا ترانزیت به عنوان یکی از منابع مهم کسب درآمدهای ارزی ملی و مستقل از صادرات نفت می باشد و راه آهن با امکانات گسترده می تواند یک بازوی اجرایی قدرتمند در این زمینه محسوب گردد.

حمل و نقل ریلی 7 | آفکو

هر کشوری قوانین ریلی مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال کنوانسیون مربوط به حمل و نقل بین المللی از راه آهن (COTIF) یک سیستم قانونی است که در ۴۵ کشور اروپا، آفریقای شمالی و خاورمیانه که عضو OTIF هستند، سازمانی بین‌المللی برای حمل و نقل بین المللی راه آهن محسوب می ­شود. برای حمل و نقل کالاهای خطرناک که دارای کد کالاهای خطرناک سازمان ملل هستند، یا کالاهایی که شرکت حمل و نقل آن را خطرناک قلمداد می‌کند، لازم است اظهارنامه کالاهای خطرناک را تکمیل کنید.

حمل و نقل ریلی 8 | آفکو

معایب حمل و نقل ریلی

  • مسیرها و جدول زمانی موجود به ویژه در مناطق دور افتاده قابل انعطاف نیست.
  • این روش می‌تواند گرانتر از حمل و نقل جاده ای باشد.
  • خرابی مکانیکی یا توسعه صنعتی سیستم ریلی می‌تواند خدمات را مختل کند.

حمل و نقل ریلی به دلیل امتیازاتی از قبیل سرعت بالا در تخلیه و بارگیری، مدیریت و کنترل متمرکز، ضریب امنیتی بالاتر، صرفه جویی در مصرف انرژی و … جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.
آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا