صادرات و واردات
موضوعات داغ

حمل و نقل کانتینری چیست؟

حمل و نقل بین المللی

10 / 100

حمل و نقل کانتینری چیست؟ (مزایا و معایب 9 نوع حمل کانتینری)

 

کانتینر یک جعبه فلزی مهر و موم شده است که هنگام حمل و نقل با کشتی ، کامیون یا راه آهن برای نگهداری کالا استفاده می شود. کانتینرها به راحتی پر یا خالی می شوند و مخصوصاً برای تسهیل حمل و نقل کالا بدون بارگیری میانی در انواع مختلف حمل و نقل کانتینر استفاده می شوند. ابعاد استاندارد کانتینرها متناسب با زیرساخت های حمل و نقل و بارگیری است و حمل بار کانتینری را متداول ترین نوع بار در جهان می کند.

مزایای حمل و نقل کانتینری

استاندارد حمل و نقل جهانی

کانتینر یک وسیله حمل و نقل استاندارد (ISO) است که می تواند در هر نقطه از جهان برای حمل و نقل تخصصی (کامیون و واگن) در پایانه ها استفاده شود. کانتینر همچنین به عنوان یک واحد حمل و نقل منحصر به فرد (واحد اندازه گیری) (به عنوان مثال ، 2 ظرف گندم) استفاده می شود. زیرا هر کانتینر دارای یک شماره شناسایی منحصر به فرد و یک کد اندازه است.

حمل و نقل کانتینری چیست؟ 6 | آفکو

 

انعطاف پذیر و کاربردی

از کانتینر می توان برای حمل طیف وسیعی از کالاها مانند ذغال سنگ، گندم، کالاهای تولیدی، خودرو و کالاهای یخچالی (فاسدشدنی) استفاده کرد. همچنین کانتینر مناسب برای انواع بارهای خشک، مایعات (روغن و مواد شیمیایی) و بارهای یخچال دار وجود دارد. مزیت دیگر کانتینر این است که قابل بازیافت هستند و می توان از آنها برای اهداف دیگر استفاده کرد.

کم هزینه

حمل و نقل کانتینری به دلیل مزیت استاندارد ، هزینه حمل و نقل کمتری دارد. جابجایی همان مقدار محموله فله در یک ظرف حدود 20 برابر ارزان تر از تجهیزات معمولی است. مزایای اصلی مخازن ، هزینه کمتر حمل و نقل بین المللی است.

سرعت

عملیات کانتینر در حمل و نقل کانتینری ساده و سریع است و زمان بازگشت از بنادر کشتی از 3 هفته به حدود 24 ساعت کاهش یافته است. به دلیل وجود کانتینر ، زنجیره های حمل و نقل سریعتر شده اند. زیرا کشتی های کانتینری به طور کلی سریعتر از کشتی های باری معمولی هستند.

 

انبار متحرک

همچنین از کانتینر می توان به عنوان انبار استفاده کرد، بنابراین کانتینر انبار خود آنها هستند و همچنین از محموله موجود در آن محافظت می کنند. این به معنی بسته بندی آسان تر و ارزان تر برای محموله های کانتینری، به ویژه کالاهای مصرفی است. افزایش ظرفیت حمل کالا از دیگر مزایای استفاده از کانتینر است.

حمل و نقل کانتینری چیست؟ 7 | آفکو

 

امنیت و ایمنی

محتویات کانتینر از دید حامل ها پنهان است، زیرا کانتینر ها فقط در مبدا (فروشنده / فرستنده) و در گمرک یا مقصد باز می شوند. این به معنای کاهش فساد و تلفات (سرقت) است.

 

معایب حمل و نقل کانتینری

 

مشکلات کلی کانتینر

اگرچه محفظه محصول را در برابر تغییرات دما ، آتش سوزی و سرقت محافظت می کند، اما برخی محدودیت های فیزیکی مانند درجه حرارت بالا و عدم تهویه داخل کانتینر می تواند به کالاهای داخل آن آسیب برساند.

بنابراین، متوجه می شویم که برای جلوگیری از آسیب احتمالی داخل کانتینر، اقدامات پیشگیرانه مانند بسته بندی و فشرده سازی داخل کانتینر باید انجام شود و همچنین بهتر است صاحبان کالا بار خود را بیمه کنند.

 

محدودیت های فیزیکی محصول

در موارد خاص ، محدودیت های خاص محصول ممکن است با برنامه حمل و نقل کانتینر تداخل داشته باشد. در واقع ، وزن ، حجم و ابعاد کالا ممکن است با وزن یک کانتینر استاندارد مطابقت نداشته باشد ، بنابراین در زمان بارگیری ، ممکن است کالا رد شود و بارگیری نشود.

نکته مهم بهتر است با تأمین کنندگانی که ابعاد و بسته بندی محصول خود را متناسب با استانداردهای ظرف و حمل و نقل شما تنظیم می کنند ، تجارت کنید.

 

خسارت

سالانه حدود 1500 کانتینر عمدتا به دلیل نوسانات دریا در دریا از بین می رود (غرق می شود).

تجارت غیرقانونی

کانتینر وسیله ای است که در تجارت غیرقانونی کالا ، مواد مخدر و سلاح و همچنین مهاجرت غیرقانونی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

از کانتینر می توان برای حمل طیف وسیعی از کالاها مانند ذغال سنگ، گندم، کالاهای تولیدی، خودرو و کالاهای یخچالی (فاسدشدنی) استفاده کرد.

آفکو | مرجع حمل و نقل بین المللی

 

امتیاز این نوشته

امتیاز

امتیاز

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا